Hastaneler normale dönüyor! O bölüm yeniden devrede...

Sakarya’ya yeterli sayıda aşı geldiğini söyleyen İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, "Önceliğimiz aşı, sonra Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden başlamak üzere tamamen normale dönme prosedürleri uygulanacak" dedi.

Hastaneler normale dönüyor! O bölüm yeniden devrede...

sakaryayenihaber.com -

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Yenihaber Gazetesi İnternet Müdürü Azim Çelik’in sorularını yanıtladı. Sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan programda konuşan Öğütlü, hastanelerle ilgili son durumu paylaştı.

NORMALE DÖNÜŞ

Poliklinik ve ameliyathaneleri tekrar devreye aldıklarını kaydeden Öğütlü, “Kanser ameliyatları asla bırakılmadı. 4-5 ay sonra ameliyat yapalım dediğimiz ameliyatları beklettik. Şu anda da beyin cerrahisinden başlamak üzere yeniden devreye almaya başladık. Önceliğimiz aşı, sonra Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden başlamak üzere tamamen normale dönme prosedürleri uygulanacak” diye konuştu.

ACİL DURUM HASTANESİ

Acil Durum Hastanesi ile ilgili de açıklamada bulunan Öğütlü, “Normalde bizim planımızda olan bir hastane değildi. Tamamen siyasi erkan ve şehrin ileri gelenlerin çabalarıyla hayata geçen bir hastane. Yer tespiti yapıldı, maliyeti ile ilgili meblağlar telaffuz edilmeye başlandı. Deprem bölgesiyiz. Acil Durum Hastanesi olası bir afette her zaman için kullanılabilecek bir hastane. 100’ü yoğun bakım olarak hizmet verecek. muhtemelen Eğitim Araştırma’ya bağlı olacak. Sakarya’ya katkısı olacak” dedi.  

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE