Hazır olun! Sıkı tedbirler alınabilir...

Ülkemizde gün geçtikçe Kovid-19 vaka sayıları artarken Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz ‘Ülke genelinde sıkı tedbirler gündeme gelebilir’ diye konuştu.

Hazır olun! Sıkı tedbirler alınabilir...

Ekim ve kasım aylarında salgınla mücadelenin daha da zorlaşacağını belirten Kayıpmaz ‘’ Sonbahar-kış ayları diğer solunum yolu enfeksiyonlarının da yükselişe geçtiği bir dönemdir. Ayrıca havaların soğuması insanları daha çok kapalı alanda vakit geçirmeye mecbur bırakır. Kapalı alanlar, eğer kurallara dikkat edilemezse, virüsün yayılımı açısından açık alanlara göre daha tehlikelidir. İyi tarafından bakacak olursak doğru maske kullanımı, fiziki mesafe ve hijyen bizi her sene çok yaygın gördüğümüz üst ve alt solunum yolu enfeksiyonlarından da önemli ölçüde koruyacaktır” dedi.

Kayıpmaz aktif ve ağır hasta sayılarının artışa geçtiğini vurgulayarak “Ülkemizde de aktif vaka ve ağır hasta sayısı artmaya devam ediyor. Bizler de salgının uzun süre daha devam edeceğini düşünerek bireysel önlemleri en üst düzeyde uygulamalıyız” diyerek uyarılarda bulundu. 

Sıkı tedbirler gündemde 

 Kayıpmaz Sosyal mesafe, maske ve hijyen gibi bireysel kuralları uygulamakta rehavete kapılan halkın dikkat etmesi gerektiğine değinerek ‘biz bireysel önlemlerde isteksiz davranırsak, tıpkı geçen hafta alınan kararlar gibi ülke genelini kapsayacak daha sıkı tedbirlerin alınması da gündeme gelebilir.” ifadelerini kullandı.             Merve Kurtulan

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 19:55
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çeşme Meydanı Esnafı
Çeşme Meydanı Esnafı - 5 ay Önce

SAYIN MEDYA MENSUPLARI BU ŞEKİLDE CİDDİYETTEN UZAK HABERLER YERİNE ÜLKENİN EKONOMİK GÜNDEMİNİ SAYFALARINIZA TAŞIYINIZ.