Hıfzıssıha Kurulu Ramazan tedbirleri için toplandı

Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya başkanlığında toplanan Adapazarı İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde alınan yeni kararlar kamuoyuna açıklandı.

Hıfzıssıha Kurulu Ramazan tedbirleri için toplandı

Adapazarı İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin 27 Nisan 2020 tarih, 40 no’lu kararını kamuoyu ile paylaşan Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, “Tüm önlemlerimiz toplum sağlığını maksimum düzeyde korumak için. Mücadeleyi hep birlikte gayretle sürdüreceğiz” dedi.

İşte alınan kararlar:

"Ramazan süresince iftar saati ve hemen öncesinde oluşabilecek pide kuyrukları ve yoğunluğun oluşturacağı bulaş riskinin önlenmesi amacıyla fırınlardaki pide ve ekmek üretimi ile özel sipariş alımı (yumurtalı, susamlı, katkılı vb. pide) iftardan 2 saat önce sonlandırılacak. (iftar saatlerinden sonra fırınlarda üretim, satış ve diğer hazırlık işlemleri devam edecek.)

Ramazan ayının başlaması, 27.04.2020 tarihinden itibaren Adapazarı İlçemiz sınırlarında Uzun Çarşı’nın tamamı, Çark Caddesi ve Dr. Nuri Bayar Caddesi trafiğe kapalı kısımları, Haliç Caddesi, İtfaiye Caddesi ile Atatürk Bulvarı başlangıç noktasından (Hilmi Kayın İş Merkezi Önü) trafiğe kapalı alanın başlangıcına kadar olan bölümün, Çark Caddesi ile bağlantılı olan Kanara, Hüseyin Rahmi, Papatya, Menekşe ve Gökalp Sokaklarının trafiğe kapalı olan kısımları ile Ambarlı ve Yavuz Sokaklarında, İtfaiye Caddesi ile bağlantılı olan 791 Sokakta, Dr. Nuri Bayar Caddesi ile bağlantılı olan Yavuz, Lüleci, Saraçlar ve Postane Sokaklarında, Saraçlar Sokak ile bağlantılı 792 ve Bozkurt Sokaklarında bulunan tüm işyerleri (eczane ve fırınlar hariç)  13.00 - 18.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek; yukarıda belirtilen bölge dışında kalan ilçedeki tüm marketler ise 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Ayrıca Semerciler Mahallesi Kudüs Caddesinde bulunan Katlı Pazar Yerinin girişleri açık tutularak gıda ve temizlik ürünleri hariç 13.00 - 18.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek; gıda ve temizlik ürünü satışı yapan işyerleri ise 09.00 - 19.00 saatleri arasında faaliyetlerine devam edecek.

Adapazarı ilçe sınırları içerisindeki eczane ve fırınlar, yukarıda belirtilen saat kısıtlamasından muaf olarak faaliyetlerini sürdürecek.”

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 14:34
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar tutal
Serdar tutal - 7 ay Önce

Resmen haksızlıktır günahtır sanki kalabalığı üreten kıyımcı ayakkabıcı mi yada başka sektörlü niye kapalı alanın dişinda kalan açıkta tirafige açık olan açık bu adaletmi ben uzun çarşıda esnafım ben kapatacam ama 5 metre ötede cadde üstünde ki açık olacak mantıksız bu uygulama herkesi kapsaması gerekir katlı pazarda yürünmuyor insanlar birbirini eziyor böyle bi kurar mi olur bu ramazan ayında ben hakkımı helal etmiyorum

SIRADAKİ HABER