İftarda buluşmuşlardı, test sonuçları belli oldu

Karasu'da toplu iftarda bir araya geldiği belirtilen 10 kişi evlerine döndüğünde rahatsızlandı. Hastaneye giden 10 kişiden 6'sına yapılan virüs testi pozitif çıktı

İftarda buluşmuşlardı, test sonuçları belli oldu

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Alınan bilgiye göre olay Karasu ilçesinde yaşandı. Aile ve akrabaların bulunduğu 10 kişilik bir grup, iftar yemeğinde bir evde buluştu. Yemeklerini yiyip bir süre sohbet ettikten sonra evlerine dönen misafirlerde mide bulantısı, karın ağrısı ve ateş görüldü. Rahatsızlanan vatandaşlar, yakınları tarafından Karasu İlçe Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

KOVİD-19 ŞÜPHESİ

Burada muayene edilen 10 kişide koronavirüs semptomları görüldü.  Karantina bölümüne alınarak izole edilen hastalar, test yapılmak üzere tedavi altına alındı. Alınan numuneler üzerinde yapılan testlerde 6 kişide koronavirüs tespit edildi. Bu kişilerin yakınları ve temas ettiği kişiler karantinaya alındı. Virüsün yemeğe katılan enfekte bir kişiden bulaştığı tahmin ediliyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 16:36
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Onur Eren
Onur Eren - 7 ay Önce

Virüs bu kadar çabuk mu semptom vermiş. Çok garip. Bence daha önce enfekte olmuş olabilirler. 3-4 saat içinde bulaşıp hasta etmesi mümkün mü acaba.

SIRADAKİ HABER