İngiltere'den gelen 1 kişi pozitifmiş!

İngiltere'den gelen ve korona testleri "negatif" çıktığı belirtilen 15 kişiden 1'unun pozitif olduğu belirtildi

İngiltere'den gelen 1 kişi pozitifmiş!

Saat 09.53'te yayınladığımız haberi, kaynağından alınan yeni bilgilerle güncelliyoruz. 

GÜNDEM MUTASYON
Koronavirüsün mutasyona uğradığı tepsiti tüm dünyanın gündemi olmuştu. Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) mutasyon iddialarını doğruladı ve yeni virüsün adını "SARS-CoV-2 VUI 202012/02" olarak duyurdu.
Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, mutasyon tespitinden sonra ilimize son 7 gün içinde İngiltere'den gelen 15 kişiyi test için çağırmıştı.

İNGİLTERE'DEN GELENLERİ

SEAH'A ÇAĞIRDILAR


NEGATİF DENMİŞTİ
İngiltere'den Sakarya'ya gelen 15 kişiye SEAH'ta test yapıldı. Bu testlerin tamamının sonucu "negatif" olarak açıklanmıştı. Ancak sağlık yetkililerinden alınan son bilgiye göre 15 kişiden 1'inin test sonucunun "pozitif" olduğu ortaya çıktı. 9 kişinin ise temaslı olduğu gerekçesiyle karantinaya alındığı belirtildi. Bu kişilerin tedavileri evde başlarken, filyasyon ekipleri temaslıları belirlemek için çalışma yaptı.


YENİ TİP VİRÜS OLABİLİR
Yetkililer, bu kişide koronanın mutasyonu olabileceğinden şüpheleniyor. Bu ihtimalle ilgili en net cevabı yapılacak testler verecek. Uzmanlar inceleme başlatırken, bu kişiden alınan numuneler labaratuvarda inceleniyor. Bu süreçte, raporun olumsuz çıkması ihtimaline karşı hazırlık başladı. Sonuçları sitemizden takip edebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 08:27
banner3
YORUM EKLE