İngiltere'den Sakarya'ya gelenleri SEAH'a çağırdılar!

Koronavirüsün mutasyona uğradığı tespitinden sonra son 7 günde İngiltere'den Sakarya'ya gelen 15 kişiye SEAH'ta test yapıldı

İngiltere'den Sakarya'ya gelenleri SEAH'a çağırdılar!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi


Koronavirüsün mutasyona uğradığı tepsiti tüm dünyanın gündemine bomba gibi düşmüştü.

Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) mutasyon iddialarını doğruladı ve yeni virüsün adını "SARS-CoV-2 VUI 202012/02" olarak duyurdu.

Bu gelişme sonrası Türkiye'de teyakkuza geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan ülkemize uçuşların durdurulduğunu açıklamıştı.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, mutasyon tespitinden sonra ilimize son 7 gün içinde İngiltere'den gelen kişileri tespit etti.

Bir haftada bu ülkeden ilimize toplam 15 kişinin geldiği belirlendi. Görevli ekip, bu kişilere telefonla ulaşarak "Test için hastaneye gelmeniz gerekiyor" bilgisini verdi.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH)'ne gelen 15 kişiye mutasyona uğramış virüs olma ihtimaline karşı test yapıldı.

15 kişi testin ardından evlerine gönderildi. Bu kişilerin 10 gün boyunca evlerinde karantinada kalacakları belirtildi.

Virüsün mutasyonlu halinin bulaşmasını engellemek için ülke genelinde çalışma yürütülüyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 10:57
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Psikolog
Psikolog - 1 ay Önce

BU YURTDIŞINDAN TÜRKİYEYE GELENLERİ TEST YAPIP KARANTİNAYA ALMAZSANIZ NASIL BİR KORONA MÜCADELESİDİR BU!!! O ZAMAN NE DEMEYE YASAKLAR VAR EVLERDE KAPANIYORUZ. KAPAN SONRA YURTDIŞINDAN GELENLER YUZÜNDEN HEP TEKRAR BU NASIL BİR KAFADIR YURTDIŞINDAN ALMA AVUSTRALYA GİBİ KAPAT SINIR KAPILARINI YURTDIŞI UÇUŞLARI!!! HEPİMİZ RAHAT RAHAT GEZELİM İŞİMİZE GİDELİM SEVDİKLERİMİZLE BİR ARADA OLALIM!!! NEDİR BU KADAR ZORMU!!!