İpin ucu kaçmasın!

Yeni normalleşme sürecinin ilk gününde yaşanan rahatlık dikkat çekti. Vaka sayıları azalmışken tedbiri elden bırakmak yeniden evlere kapanmamıza sebep olabilir...

İpin ucu kaçmasın!

RAHATLAMA VAR
Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya'da da, sınırlamaların yavaş yavaş gevşemesiyle birlikte normalleşme sürecine girdi. Dün itibariyle kafe, restoran, kıraathane, lokanta gibi mekanlar yeniden hizmete girdi. Otobüs seferleri yeniden başladı, yüzlerce kişi ilk gün Sakarya dışına seyahat etti. Bu süreçte vatandaşların yaşadığımı tehlikeye karşı yaklaşımında her geçen gün gevşeme görülmeye başladı.
ŞEHİR MERKEZİ
Sakarya Yenihaber Gazetesi
muhabirleri, genelgeyle kapatılan mekanların açıldığı en işlek noktalar olan Çark Caddesi, Dar Sokak, Atatürk Bulvarı gibi noktaları fotoğrafladı. Vatandaşların pazar yeri, mağaza ve iş yerlerinde sosyal mesafeyi umursamadığı ve temastan kaçınmadığı görüldü. Bu durum koronavirüste yeni bir bulaşı sürecine girileceği yönünde tedirginlik oluşturdu.
VAKA SAYILARI
Son günlerde Hendek, Kocaali, Akyazı'da taşıyıcıların teması yüzünden onlarca kişi karantinaya alınmış, bazı sokaklar giriş-çıkışa kapatılmıştı. Bu tedbirsizlikler, günlük vaka sayılarına da olumsuz yansıdı. Günde 2'ye kadar düşen vaka sayısı son günlerde arttı. "Evde kal" sloganlarının unutulması, arkadaş ile akraba ziyaretlerinin çoğalması yeni bir risk süreci oluşturdu.
YÜCE: TEDBİRİ BIRAKMAYIN
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce vatandaşlara "tedbir" hatırlatması yaparak, "Normalleşme sürecine girdik, ilk günlerde tedbiri elden bırakmamaya özen gösterelim. Bakanlığın uyarılarını dikkate alarak sosyal yaşantımıza devam etmeliyiz. Esnafımızda bu hususta dükkânlarında kurallara uysun. Sosyal mesafeyi unutmayalım, maske takalım. Salgın tam anlamıyla bitmiş durumda değil." dedi. Azim ÇELİK  

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 19:51
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER