İşte Sakarya'da koronaya yakalanan sağlıkçı sayısı

Koronavirüsle mücadelede Türkiye'de önemli merkezlerden biri olan ilimizde 20'si doktor ve 34'ü personel olan 54 sağlıkçı koronavirüsle savaşıyor. 

İşte Sakarya'da koronaya yakalanan sağlıkçı sayısı

sakaryayenihaber.com- Azim ÇELİK

Türkiye'de koronavirüse karşı sürdürülen mücadelede önemli aşamaya gelindi. Bu zorlu savaşın kritik noktalarından biri de hiç şüphesiz Sakarya. Sakarya'nın kahraman sağlıkçıları, sürecin başından beri kentin tüm sağlık kuruluşlarında zorlu bir savaşın içinde.

HASTANELERDE

Şehirdeki merkez pandemi hastanesi olan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAÜEAH) ile Toyotasa Acil Yardım Hastanesi, ilçe devlet hastanelerinde özel hastanalerde yüzlerce sağlık personeli çalışıyor. Kahraman sağlıkçılarımız, insan hayatı için kendi hayatlarını ortaya koyuyor. Sakarya'da gerektiğinde hasta ile oturup sohbet eden personel, gerektiğinde çok yakından müdahalede bulunuyor. 

KAÇ SAĞLIKÇI VAR?

Daha önce yer verdiğimiz Sakarya'da virüse enfekte olan doktorların sayısının 20'yi geçtiği bilgisine ulaşıldı. Bunların yanında ilimizde sağlık teknisyeni, hemşire ve bir çok alanda çalışan 34 sağlık çalışanının da koronavirüsle savaştığı öğrenildi. 54 kahraman sağlıkçı, kentte bir çok vatandaşımızın virüsü yenmesini sağladı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 16:00
banner3
YORUM EKLE