İşte Sakarya'da para yardımına başvuranların sayısı

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, vatandaşlara dağıtılan 1000'er liralık yardıma Sakarya'dan yaklaşık 80 bin kişinin başvurduğunu söyledi.

İşte Sakarya'da para yardımına başvuranların sayısı

sakaryayenihaber.com -

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, katıldığı SAÜ canlı yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgını sonrası kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu'nun çalışmaları anlatan Vali Nayir, vatandaşlara dağıtılan yardımlar hakkında da bilgiler verdi.

1000'ER LİRALIK YARDIM

Salgın dolayısıyla devam eden yardımlara değinen Nayir, “Vefa destek grubu 28 bin 316 başvuru almış. Bin liralık destekleri bakanlık fazlara böldü. Birinci fazı bitirdik. Bizden düzenli yardım alanlara yönelikti bu yardımlar. İkinci fazda ise arada yardım edilenlerin değerlendirilmeseydi. Bu iki fazdan 33 bin kişi biner lira yardım aldı. Taleplerin değerlendirmesi ile de 8 bin 300 kişilik liste gönderildi. 3 bin civarında kişi de yararlanacak. 36 bin aileye bu yardımlar ulaşmış oldu" dedi.

3. FAZ

Yapıalacak 3. faz yardımı hakkında da bilgi veren Vali Nayir, "Üçüncü fazda ise 50 bin başvuru oldu. 16 bin aile incelendi. Bunların 5 binine verilmesi kararlaştırıldı” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 10:48
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Bi incelense hepsi parti yandaşı evi arabası olan çıkar.

Ali al
Ali al - 6 ay Önce

Pazar yerleri çook acil acılsın. Marketler tekelleşti. Bu dönem ihya oldular. Velevki pazar yerinden bi farklari yok. Daha beter sikisiklik var.
Yetkililer bu konuyu görmuyormu

Hakan  iter
Hakan iter - 6 ay Önce

Gelir testi olduğumdan bana henüz yardım almadım gıda nakli bile ulaşmadı henüz

Celil
Celil - 6 ay Önce

Gerçek ihtiyaç sahipleri alamıyor bu tür yardımları durumu iyi olanlar birde kamu personellerin arkadaşları vesaire yandaşları faydalanıyor.

Ali al
Ali al - 6 ay Önce

... biride yandaş vs demiş. Dusun iste, benim oyumla, bu ... oyu ayni. Bu yuzden, demokrasiyi sevmiyorum cahille alim bir tutmak hangi mantik? (

Ben Kasim alia
Ben Kasim alia - 6 ay Önce

Ali AL geberdiyin Zaman hoca alimmi cahilmi diye sormuyor

SIRADAKİ HABER