İşte Sakarya'da virüsün zirveyi gördüğü tarih

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü koronavirüs sürecinde yaşanan gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Öğütlü, Sakarya'da salgının 17 Nisan'da pik yaptığını söyledi.

İşte Sakarya'da virüsün zirveyi gördüğü tarih

sakaryayenihaber.com -

Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Yenihaber İnstagram hesabında Azim Çelik'in canlı yayın konuğu oldu. Öğütlü, koronavirüste Sakarya'nın geldiği noktayı anlattı.

TEPE NOKTASI

Sakarya'da salgının 17 Nisan'da pik yaptığını söyleyen Öğütlü, "Sakarya’da tepe noktasını 17 Nisan'da gördük. Bu pandeminin şehirdeki pik noktası oldu, sonra plato ve düşüşümüz başladı. Bu tarihte biz günlük vaka sayısında 1002ün üzerine çıktık. Artık günde 2 vakaya düştük, başarıyı buradan görebiliyoruz. Sıkıntılı günler geçirdik 100'ü aştığımız günlerde hepsi yatması gerekiyordu, yüzde 5'i ağırdı. Çok yoğun ve stresli çalıştık ama şükür atlattık." dedi.

İLK 10'DAN ÇIKTIK

Öğütlü yaptığı açıklamada, "Bizim vaka artışında en büyük dezavantajımız İstanbul'a yakın olmamızdı, bir pozitif vakanın yakınını birebir bulamazsak başa çıkamayız demiştik. Şuan bulaşı oranı binde 1'in altına indi. Bu rakam en başlarda yüzde 30 civarındaydı ve düştü. Türkiye'de 7. sıradaydı ilimiz en başlarda ama bu sıralama değişti. Şehrimiz artık riskli illerin dışında kaldı. İlk 10’un dışına çıktık diyebiliriz" ifadelerini kullandı. Azim ÇELİK

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 15:01
banner3
YORUM EKLE