İşte Sakarya'da yeni normal! İlk görüntüler...

Türkiye’de etkili olan Kovid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kaldırılarak, yeni normal hayata geçilmeye başladı.

İşte Sakarya'da yeni normal! İlk görüntüler...

sakaryayenihaber.com-

Serkan OK-Serkan ÖZAY

28 Mart itibariyle kapatılan restoran, kafe, pastane ve çay bahçesi gibi işletmeler yeni normal hayata tedbirlere uyarak geçiş yaptı. Maske, sosyal mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla açıldı.

YOĞUNLUK YAŞANDI

Kovid-19 önlemleri kapsamında kademeli ve kontrolü normalleşme süresince ikinci dönem bu sabah itibariyle başladı. Kontrollü sosyal hayata geçiş kapsamında şehirler arası seyahat sınırlaması kalkmasıyla Şehrin işlek bölgeleri olan Çark Caddesi, Atatürk Bulvarı, Uzun Çarşı ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yaşanan yoğunluklar dikkat çekti.

İLK ADIM

Türkiye’de ilk Kovid-19 vakası 10 Mart’ta görülmüş, 19 Mart’ta Alışveriş Merkezleri (AVM) geçici olarak kapatılmıştı. Normalleşme adımlarının en büyüğü 11 mayısta atılmış AVM’ler, berberler ve kuaförler başta olmak üzere pek çok işletme tekrar faaliyete geçmişti. 21 Mart’tan beri sadece paket servis hizmeti veren restoran ve kafeler dün itibariyle 3. aşama ile önlemler kapsamında tekrardan açıldı. Restoran ve kafelerde masa sayısı azalarak masalar arasında 1,5 metre mesafe olacak şekilde yeni düzene uyarak saat 22.00 ‘ye kadar faaliyet gösterecek. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 23:39
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER