İşte Sakarya'da yüz yüze eğitime katılım oranı!

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında Sakarya'da derse katılmı oranının yüzde 85 olduğunu söyledi

İşte Sakarya'da yüz yüze eğitime katılım oranı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yüz yüze eğitim programı kapsamında ikinci aşamaya geçildi. Bu kapsamda 2,,3,4. sınıflar ile 8. ve 12. sınıflar, köy okulları ve lise hazırlık sınıfı öğrencileri 8 ay sonar birlikte okula gitti. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ikinci aşamada geçen 4 günü değerlendirdi. Durmuş, bu süre içinde şehir genelinde öğrencilerin derse katılım oranının yüzde 85 olduğunu söyledi. İşte Durmuş'un açıklaması: 

YÜZDE 85 KATILIM ORANI

Şuanda çok net söylüyorum bu %85 katılıum oranı var. Zaten çocuğunu okula göndermek isteyen velilerimizden dilekçe alıyoruz. İlkokul çocuklarında bu durumla pek karşılaşmayız ama ortaokul ve lise öğrencileri okula diye çıkıp gelmeyebiliyor. Aile çocuğunu okula gönderdiğini düşünür bu durumda. Devam, devamsızlık böyle olunca sisteme işlenmiyor. Bunun takibini yapmak için bu dilekçeyi imzalatıyoruz. Gelmeyen çocukların kim olduğunu görmüş oluyoruz. Katılım iyi, velilerimiz bize güveniyor.

GÜZEL DÖNÜŞLER ALDIK

"Zaten Sağlık Bakanlığı'yla Milli Eğitim Bakanlığı'nın son yaptığı çalışmayla birlikte korona testi pozitif çıkan, temaslı olan öğrenciler okul müdürlerinin telefonlarına HES koduyla gelecek. Okul müdürlerimiz okula gelen öğretmenin de öğrencinin de kim olduğunu bilecek. Onlar zaten ondan sonrasında izinli sayılacak. Velilerimizden çok güzel geri bildirimler alıyoruz. %85 katılım oranı da bunu açık bir şekilde gösteriyor. Şu ana kadar vaka tespiti de yok." 
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 00:33
banner3
YORUM EKLE