İşte Sakarya'daki en riskli bölgeler! Sokak sokak...

Sağlık Bakanlığı'nın hayata geçirdiği "Hayat Eve Sığar" uygulamasında Sakarya'da bazı bölgelerin büyük risk taşıdığı görüldü.

İşte Sakarya'daki en riskli bölgeler! Sokak sokak...

sakaryayenihaber.com- Garip KOCABAY

Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde vaka yoğunluğunu gösteren "Hayat Eve Sığar" uygulamasında Sakarya'da bazı bölgeler riski simgeleyen kırmızıya büründü. Şehirde bir dönem riskin bitme aşamasına gelirken, son dönemde yaşanan gelişmelerin ardından haritadaki risk durumu yeniden yoğunlaştı.

GÜNLÜK VAKA

Günlük vaka sayısı ortalama 2'lere düşerken, günlük vaka sayısı yeniden 30'lara kadar yükseldi. Son günlerde ise günlük vaka sayısının 20'lerde olduğu öğrenildi.

RİSKLİ YERLER

Hayat Eve Sığar uygulamasına bakıldığında özellikle Adapazarı, Serdivan, Erenler, Arifiye, Geyve, Pamukova, Hendek ve Sapanca'da bazı sokakların risk taşıdığı görüldü.

LİSTEDE YOKUZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde risk taşıyan illerin listesini açıklamıştı. Korona sürecinin en başında nüfusa oranla en riskli 5 il içinde yer alan Sakarya, Koca'nın listesinde yer almadı. Bir dönem günlük vaka sayısı 100'ün üzerine çıkan ilimizin son süreçte yükselişte olan ilk 10 il arasında bulunmadığı öğrenildi.

İŞTE O BÖLGELER:


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 17:59
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER