İşte Sakarya'daki son vaka sayısı!

Koronavirüste yalnızca haftalar önce 130'a kadar düşen aktif vaka sayısı 500'e yaklaştı, günlük vaka sayısı ise 40'a yakın seyrediyor. Yetkililer Sakarya halkını "Risk büyoyor, lütfen ciddiye alın" şeklinde uyarıyor

İşte Sakarya'daki son vaka sayısı!

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK'in haberi

Sakarya, sadece günler öncesinde vaka sayısı konusunda "artış" değil "azalış" görülen illerden biriydi. Kurban Bayramı'nda yaşanan hareketliliğin ağır faturası bugünlerde kesilmeye başladı. Vaka sayıları, hiç durmadan yükselmeye devam ediyor. Bir süre önce İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü'nün de açıkladığı üzere ilimizdeki vaka artışının temel sebepleri düğün, nişan, kız isteme, cenaze ve taziye buluşmaları. Kent genelinde özellikle son 45 günlük süre zarfında az önce belirtilen mekanlarda maske ve mesafe konusunda duyarsız davranıldığı görüldü.

SON SAYILAR

Sağlık yetkililerinden edindiğimiz son verilere göre Sakarya'da sadece haftalar önce 130'a kadar düşen aktif vaka sayısı 500'e yaklaştı. Günlük vaka sayıları ise 5'li rakamlara kadar düşmüşken son günlerde 40'a yakın seyrediyor. Vakaların 50'den fazlası Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görüyor. İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 250 personelin görev yaptığı filyasyon ekipleri bulaşıyı önlemek için şehirde titiz bir çalışma yürütüyor. Yetkililer kentteki durumun ciddi olduğunu belirterek,"Lütfen ciddiye alalaım, eğer almazsak sonuçları ağır olacak" şeklinde uyarılar yapmaya devam ediyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 13:49
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER