İşte Sakarya'daki son vaka sayısı!

Sakarya'da 2'lere kadar düşen günlük vaka sayısı 40'lara yükseldi, aktif vaka sayısı ise 300'e yaklaştı. Erenler, Karasu, Hendek ve Sapanca bu süreçte en fazla yeni vaka tespit edilen 4 ilçe oldu.

İşte Sakarya'daki son vaka sayısı!

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Türkiye 1 Haziran'da normalleşme sürecinin 3'üncü aşamasına girdi. İnsanlar eski hayatlarına döndüklerinde karantina günlerini çabucak unuttu. Rehavetin en fazla gözlendiği illerden biri Sakarya oldu.

KORKUTAN VERİLER

İlimiz normalleşme sürecinin 3'üncü aşamasında eskiye dönüyor fakat bu eski, yıllar öncesi değil yalnızca 1 ay öncesi. Son verilere göre 2'ye kadar düşen günlük vaka sayısı bu hareketlilikle birlikte yeniden 40'lara ulaştı. Aktif vaka sayısı ise 300'lere yaklaşırken, son 25 günde koronadan 3 kişi vefat ederken ölenlerin sayısı 102 oldu. Bugüne kadar toplam enfekte olan kişi sayısı ise 2 bini geçti.

EN TEHLİKELİ 4 İLÇE

Alınan bilgiye göre "yeni normal" denilen 3 aşama geçtiğimiz bu dönemde şehirde en fazla vaka nüfusu itibariyle Serdivan ve Adapazarı oldu. İftar, akraba, arkadaş gezileri sebebiyle karantina haberlerini aldığımız Erenler, Karasu, Hendek ve Sapanca bu süreçte en fazla yeni vaka tespit edilen 4 ilçe oldu. Bu bölgelerde son dönemde temas sebebiyle 200'den fazla kişi karantinaya alındı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 19:29
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
adalı
adalı - 5 ay Önce

benim bildiğim kentte maskesiz sokağa cikmak yasak.sokakta kaç tane maskeli insan görüyorsunuz..erenler caddesinde emniyete 100 metre mesafede esnaflar dukkanlarin onunde toplu sohbet cay partileri veriyor.maalesef eyluldede okullar açılmaz kendini bilmez bir grup yüzünden hepimiz acılar çekeceğiz. VEBAL DİYE BIR ŞEY VAR VE ALLAH VEBALIN HESABINI SORAR.BEN HAKKIMI HELAL ETMEM.

Emine
Emine - 5 ay Önce

Insanlar çok duyarsız DEVLET ne yapsın

Semra.kaya
Semra.kaya - 5 ay Önce

Hukumet.insani.degil.parayi.secti.bu.yuzden.bu.hasalik.yok.olmaz.insanlar.hak.getire.karasuda.hic.bir.onlem.yok.mallesef..y

...
... - 5 ay Önce

Nasıl basit düşünüyorsunuz hiç mi dünya haberlarine bakmaz insan. Dünya virüsten kırılırken ingiltere başkanı ticareti durduramam dedi sen don bi ülkene ve coğrafi olarak konumuna bak burdan doğuya bakıya günde kaç tır geçiyor sen kendin tek durdurup sen başlayamazsın ayrıyetten senim ülkende banklarda insan ölmedi ve huzur evleri ölüme tek edilmedi ama bu avrupada oldu.

Yaşar hamza
Yaşar hamza - 5 ay Önce

Ben kocaalide ikamet eden bir vatandaş olarak bu pandemi sürecinde yaklaşık üç aydır sakarya merkeze gelmedim fakat 13.06.2020 cumartesi sakarya merkeze islerim icabeben geldim geldimki birde ne göreyim insan seli alış veriş merkezleri ve çarşı merkezleri ayrıca insanların çogunda maskede yok iç içe sanki maç kuyruklarındaki bilet almak için arka arka arka arkaya ve yan yana yürüyenler bir sefer daha kendi kendime soylendimki bizim insanımıza iyilik yaramıyor devlet bizleri evlere hapsetmekte on kere yüzkere binkere haklı kimse kusura bakmasın işi olanda olmayanda çarşı merkezlerinde cirit atiyor nerden inceldiyse ordan kopsun kendi düşen ağlamaz.

Yildiz
Yildiz - 5 ay Önce

Sakarya genel olarak kurallara uymayan bir halkı var. Bu aynı zamanda ülke için geçerli. Fakat orada farklı olarak maskenizi takın lütfen deyince mağaradan çıkmış yaratık gibi önce bi bakıyor sonra kendince hakaret ediyor. Uyarı yapmak bile lüx. Saygı ve seviye azaldikca insanlarda bu tür manzaraları artacak ne yazık ki. Basit onlemi varken basibos insanlar yuzunden virüsten enfekte olma şüphesi yoruyor. Bu buyuk bi vebaldir. Lütfen uyarın çevrenizi!

Emineaur
Emineaur - 5 ay Önce

KORONA geçirmiş hasta dolu karasu sanki sokak lar sadece onlara ayit

ismail
ismail - 5 ay Önce

istanbul geldi tatile karasuda maskesiz gzyolar kimsede bisey demiyor ya insanlarda akil tutulmasi var gibi


SIRADAKİ HABER