İşte Sakarya'daki son vaka sayısı! Öğütlü açıkladı...

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü Sakarya'daki vaka sayıları ile ilgili son verileri paylaştı.

İşte Sakarya'daki son vaka sayısı! Öğütlü açıkladı...

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya Yenihaber'e önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüsle mücadelede gelinen son durumu anlatan Öğütlü, son verileri açıkladı. 

GÜNLÜK 10'LARDA GEZİYORUZ

Sakarya'daki vaka sayıları ile ilgili verileri paylaşan Öğütlü, "Şu anda günlük vaka sayısında 10'lu rakamlarda gidiyoruz. Son süreçte 1'e düştüğümüz günler de oldu. Türkiye ortalamasının altındayız, artmaz diye umuyoruz. Şu ana kadar enfekte olanların yüzde 90'ı iyileşti. Aktif vaka sayısı son günlerde 300'ün çok altına indi." dedi.

KORONANIN ZİRVE NOKTASI

Kurallara uyma çağrısında bulunan Öğütlü, "Dünya Sağlık Örgütü, dünya genelinde salgının en üst seviyesinde olduğumuzu söyledi. Türkiye birinci dalgayı belki atlatıyor ama bu salgının bittiğini göstermiyor. Tedbirlerde en ufak bir aksamanın sonu kötü olur, güvenebileceğimiz hiçbir şey yok. Tedbirlere sıkı sıkıya uyalım. Maske, mesafe ve hijyeni unutmayalım. Biz canla başla çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 14:02
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
semih taşkın
semih taşkın - 4 ay Önce

Sayın sağlık müdürü en yetkili sağlıkçı...Nadıl bir ifade 10 lu rakamlar veya 300 ün altına düştü..Hastaneler sizin yönetiminizde niye 16 veya 287 gibi gerçekçi veri yerine yuvarlak rakam kullanıyorsunuz..İnandırıcı gelmiyorsunuz halka bunu bilin ne ise sorun !!!!!

Yavuz
Yavuz - 4 ay Önce

ne yapacan net rakami istatistikcimisin adam durumu aciklamis gun gun bilince icinmi rahatlacak ...

SIRADAKİ HABER