İşte Sakarya'daki vakaların son durumu

Sakarya'da tedavi gören Kovid-19 hastalarından bir bölümünün yoğun bakımda tedavi gördüğü, bazı hastaların ise hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

İşte Sakarya'daki vakaların son durumu

sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in haberi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı Türkiye'deki koroanvirüs haritasında Sakarya'nın dikkat çekici bir noktada yer aldığı görülmüştü. 207 vaka ile ülkede vaka sayısına göre 7. sırada yer alan ilimizin, 3 ölüm ile ölü sayısında ise en çok ölümün görüldüğü 10. il konumunda olduğu açıklanmıştı. Vaka sayısı sayıları, açıklama sonrası değişkenlik gösterdi. 

YAŞLI VE KRONİK HASTALIĞI OLANLAR

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ve Valilik, hasta mahremiyeti ve merkezi bilgilendirme kuralları sebebiyle bu konuda bilgi vermiyor.
Alınan bilgiye göre hastalarımızın bir bölümü 65 yaşın üzerinde. Vakaların bir bölümü ise, virüse enfekte olmadan önce kronik rahatsızlıklarla mücadele ediyordu. 

DURUMU KRİTİK OLANLAR VAR

Alınan bilgiye göre hastaların bir bölümü Toyotasa Acil Yardım Hastanesi ve Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAÜEAH) yoğun bakımında tedavi görüyor. Durumu kritik olan ve hayati tehlikesi olan hastaların da bulunduğu öğrenildi. Öte yandan kentte hizmet veren bir çok özel hastanede pozitif vakalar tedavi ediliyor. Ayrıca son alınan kararla Akyazı Devlet Hastanesi ve Hendek Devlet Hastanesi de koronavirüs hastalarını kabul etmeye başladı.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serap Tutar
Serap Tutar - 6 ay Önce

Bu virüsle savaşan hastalarımız İnşAllah iyi olacak sağlık çalışanlarında güç kuvvet diliyorum

SIRADAKİ HABER