İşte şehirdeki hastanelerde yatan vaka sayısı

Sakarya'da koronavirüs tedavisi gören bin 800 hastadan 70'e yakını yoğun bakımda yatıyor. Korona hastaları, son verilere göre Sakarya'da yoğun bakım hastalarının 3'te 1'ini oluşturuyor

İşte şehirdeki hastanelerde yatan vaka sayısı

sakaryayenihaber.com -Azim ÇELİK

Koronavirüsle mücadele Türkiye genelinde sürüyor. Sağlık alanında, pandemi sürecinin başından bu yana çok önemli adımlar atıldı. Türkiye'nin en riskli şehirlerinden biri olan Sakarya da, verilen bu mücadelede ön sıralarda yer alıyor.

NE DURUMDAYIZ

Sakarya Yenihaber Gazetesi olarak gün gün gelişmeleri sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz. Son verilere göre Sakarya'daki vaka sayısının artmaya devam ettiği görüldü. Şuana kadar yaklaşık 4 bin kişi koronaya enfekte oldu. Pozitif olan hasta sayısı şuanda bin 850 civarında. 2 bin 100 civarında kişi ise sağlığına kavuşup taburcu oldu.

YOĞUN BAKIM DURUMU

Bakan Koca'nın son yaptığı kapasite açıklaması sonrası Sakarya'daki yoğun bakım kapasitesi 240 yataktan 300 yatağa çıkarıldı. İlimizde 70'e yakın korona vakası yoğun bakımda tedavi görüyor, bu da yoğun bakımın 3'te ikisine tekabül ediyor. Hastaların büyük bir bölümü entübe durumda. SAÜEAH, Toyota Hastanesi ve diğer hastanelerin yoğun bakımında tedavi gören korona vakaları ayır bir bölümde tutuluyor. 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 22:57
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER