İyi gidiyorken bozduk: Sakarya'da vaka yine patladı!

Sakarya'da vaka sayıları 3 haneli sayılara düştü ama bu kısa sürdü. Tedbirlerin ciddiye alınmaması ve duyarsızlık sebebiyle vaka sayıları yine günlük 1400'e dayandı

İyi gidiyorken bozduk: Sakarya'da vaka yine patladı!


HALA CİDDİYET YOK!
Koronavirüs, Sakarya'da hayatı alt-üst etmeye devam ediyor. Türkiye genelinde vaka sayıları bilindiği üzere 30 binin üzerinde seyrediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilimizde vaka sayısının yüzde yüz seviyede arttığını açıklamıştı. Şehirde korona tedbirleri arttırıldı ancak vatandaşımız, her gün kayıplar verilmesine rağmen hala gerekli ciddiyeti göstermiyor. Şehirde vefat sayıları önceki yılın aynı dönemine göre nerdeyse iki kat arttı. Ölen vatandaşlarımızın bir çoğu ise koronavirüs sebebiyle hayata veda etti. 


3 HANEYE DÜŞTÜK AMA...
Kent genelinde tablonun son hali, tehlikenin aynı ölçüde devam ettiğini gösteriyor. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yenikent Devlet Hastanesi ve Eski Kadın Doğum'da sağlıkçılar zorlu bir mücadele veriyor. Pandemi hastanesi olan bu 3 hastanede doluluk oranı yüzde 90 civarında. Günlük korona hastası sayısı bir süre önce 3 hanelere düşmüştü. 999'un altına inen sayı kısa bir süre sonra yine bu sınırı aştı. Son 1 haftalık ortalama bakıldığında ise vakaların 1300 ile 1400 ortalamasında seyrettiği biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 14:15
banner3
YORUM EKLE