Kafe, restoranlar ve kıraathaneler için bu karar alındı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda kafe ve restoranlar ile ilgili önemli kararlar alındı.

Kafe, restoranlar ve kıraathaneler için bu karar alındı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda kafe ve restoranlar ile ilgili önemli kararlar alındı. Kabine toplatısında koronavirüs nedeniyle uzun süredir kapalı olan veya paket servis ile hizmet veren restoran ve kafelerin açılmasıyla ilgili öneriler de görüşüldü. Toplatının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafe ve restoranlar ile ilgili alınan kararları açıkladı. 

Restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası

"Salgın tedbirlerinden etkilenen hizmet sektörleri başta olmak üzere esnaflarımızın ve şirketlerimizi bulunduğunu da biliyoruz. 311 milyar lirayı bulan destek ve teşviklerle bu sıkıntıları bir nebze hafifletmenin gayreti içerisindeyiz.  İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır."
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 12:06
YORUM EKLE