Kafeteryalar Pazartesi gününe hazırlandı

2,5 aydır kapalı olan kafeteryalar pazartesi gününü bekliyor. Şehirdeki kafelerde gün boyu 'yeni normal'e hazırlık vardı.

Kafeteryalar Pazartesi gününe hazırlandı

sakaryayenihaber.com - 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında kafeteryalar 16 Mart'ta yayınlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle gece yarısından itibaren kapatıldı.  Adapazarı Çark Caddesi'ndeki kafeler sokağı ile Serdivan Bağlar Caddesindeki kafeler sokağı başta olmak üzere Sakarya genelinde binlerce kafeterya ve restoran kepenk kapattı. 

Koronavirüs salgınının yayılması kontrol altına alınırken, sosyal hayatta da 'yeni normalleşme' süreci başladı. Bu kapsamda kafeteryalar, restoranlar ve lokantaların da aralarında bulunduğu iş yerleri 1 Haziran Pazartesi günü açılacak. Bu iş yerleri, bir süreliğine saat 22.00'ye kadar hizmete verecek. 

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının da uygulanacağı ilimizde kafe ve restoranlar gün boyunca pazartesi gününe hazırlandı. Çalışanlar gece geç saatlere kadar iş yerlerini temizleyip, masa ve servis alanlarını sosyal mesafe kurallarına göre düzenledi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER