Karantina sokağında flaş gelişme!

Karasu'da pozitif vakaların görülmesi sonrası karantinaya alınan Adatepe Mahallesi'ndeki sokakta karantina kararı kaldırıldı.

Karantina sokağında flaş gelişme!

sakaryayenihaber.com -

Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, 18 Temmuz'da karantinaya alınan Adatepe Mahallesi Türk Köyü Sokağı'nda karantina kararının kaldırıldığını açıklamada. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Pandemi olarak nitelendirilen Koronovirüs ( Kovid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek için, Adatepe Mahallesi Türk Köyü Sokak'taki 27 hanenin salgınının kontrolü açısından Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27'nci ve 72'nci maddeleri kapsamında 18.07.2020 gün itibariyle ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına alınmıştı. Yapılan son değerlendirme neticesinde karantina uygulamasının kaldırılmasına karar verilerek hane giriş ve çıkışlarının açılmasına, daha önceki toplantılarda alınan kararların devamına ve takibinin yapılmasına karar verildi." denildi

Adatepe Türk Köyü Sokağı'nda 4 pozitif vaka görülmesi üzerine 18 Temmuz'da sokakta karantina kararı alınmış, vaka sayısı 7'ye kadar yükselmişti. Hastanede tedavilerinin tamamlanan vakalar evlerinde karantinaya alınmıştı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2020, 00:39
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER