Karantina yurtlarındaki yaşamı görüntülediler

Yurt dışından Sakarya'ya getirilen ve KYK yurtlarından karantina altına alınan vatandaşlar yurt odalarında çektikleri videoları sosyal medyada paylaştı.

Karantina yurtlarındaki yaşamı görüntülediler

sakaryayenihaber.com -

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yurt dışında bulunan Türk vatandaşların Türkiye’ye dönüşlerinin sağlanacağını duyurmasının ardından, ülkeye dönüşleri sağlanan ve Sakarya’da Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı toplam 5 yurtta korona virüs tedbirleri kapsamında gözlem altında tutulan vatandaş sayısı bin 485’e ulaştı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçtiğimiz günlerde yeni tip korona virüs salgını nedeniyle uçuş yasağı konulan ülkelerin 7’sinden 3 bin 358 vatandaşın Türkiye’ye getirilerek Sakarya ve Samsun’da ki yurtlara karantina altına alınacaklarını bildirmişti. Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle yurt dışında bulunan içlerinde kaymakam adayları, öğrenciler ve ailelerinin de bulunduğu Türk vatandaşlar, Türkiye’ye getirilmeye devam ediyor. Bu kapsamda ilk olarak Pazartesi günü Ukrayna’dan getirilen 88 tır şoförü, Kredi ve Yurtlar Kurumu Arif Nihat Asya Yurduna yerleştirildi. Daha sonrasında ise Bakan Çavuşoğlu tarafından açıklanan öğrenciler, kaymakam adayları ve içlerinde ailelerinin de bulunduğu toplam bin 485 vatandaş, korona virüs tedbirleri kapsamında gözlem altında tutulmak üzere getirildikleri Sakarya’da Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı toplam 5 yurtta karantina altına alındı. 

KARANTİNA ODASI

Yurtlarda karantina altına alınan vatandaşlar kaldıkları odanın ve yurdun görüntülerini çekip sosyal medyada paylaştı. Videoyu paylaşan kişiler, yurtt herşeyin yeterli ve temiz olduğunu, hallerinden memnun olduklarını belirtti.

İşte o görüntüler: 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 01:31
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aytaç Çapoğlu
Aytaç Çapoğlu - 9 ay Önce

Dsn

SIRADAKİ HABER