Koca açıklama yaptı: İkinci piki yaşıyoruz

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca, gerçekleşen toplantı sonrası basının önünde açıklama yapıyor:

Koca açıklama yaptı: İkinci piki yaşıyoruz

sakaryayenihaber.com - 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gerçekleşen toplantı sonrası basının önünde açıklama yaptı. Koca, "Son 24 saatte korona virüs nedeniyle 45 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 6 bin 462 olduğunu açıkladı. Bugün 107 bin 927 test yapılırken, bin 596 yeni vaka tanısı konuldu, 947 kişi ise iyileşti" dedi.

“Düğünlerimiz, nişanlarımız, taziyelerimiz yeni taziyelere kaynaklı yerler haline geliyor. Şu ana kadar sağlık kuruluşlarımızda virüsün bulaşmasından kaçamayan 29 bin 865 çalışanımız oldu. Ne yazık ki 52 sağlık çalışanımızı yitirdiklerimiz arasında ebediyete yolcu ettik” diyen Bakan Koca, son dönemde vaka artışlarının yaşandığı illerin başında Ankara’nın geldiğini söyledi.

“Pnomoni ve zatürre oranı artan iki ilimiz, Aksaray ve Ardahan” şeklinde açıklama yapan Koca, Türkiye'de vaka sayısının en fazla olduğu ilin ise Ankara olduğunu belirtti. Fahrettin Koca, “Ankara, İstanbul'u vaka sayılarında iki kat geçmiş durumda” diye konuştu.

Bakan Koca, açıklamasının devamında ise “PCR ile ilgili bazı özel hastanelerde kaydın yeterince doğru tutulmadığını gördük. Gerekli uyarılar yapıldı. Şu an da o anlamda bir sıkıntı yok. Şu dönemde kısıtlı bir şekilde eğitimin devamı şeklinde bir yaklaşımımız. Yani 1., 2., 8. ve 12. sınıflar ile ilgili düzenlemeyi gelecek hafta konuşmuş oluruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 11:49
banner3
YORUM EKLE