Koca sinyali verdi. Yeni kararlar alınacak!

Gelen bir son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle ilgili yeni kararlar alınacağını söyledi

Koca sinyali verdi. Yeni kararlar alınacak!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Koca, 'Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde incelemelerde olacağız, sonra toplantı yapacağız, akşama doğru alınan kararlar ile ilgili açıklama yapacağım, sorularınızı da alacağım' dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Van'daki vaka sayısının son aya göre neredeyse 2 katına çıktığını, bu nedenle kenti mercek altına aldıklarını söyledi. Bakan Koca, "Daha önce vaka sayılarında artış olan bazı illerimizde bu atış düşüşe geçerken, Van için ne yazık ki aynı durum söz konusu değil. Van bu anlamda Sağlık Bakanlığı olarak mercek altına aldığımız merkezlerden biri oldu. Son dönemde yüksek hasta artışlarını gördüğümüz illerden biri haline geldi. Van'daki hasta sayısı artışı son aya göre neredeyse 2 katına çıktı. Son haftaya baktığımızda bu artış yüzde 17 düzeylerinde" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son aya göre hasta sayısı artışının en çok olduğu Van'a geldi. Ferit Melen Havalimanı’na inen Bakan Koca, burada Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Milletvekili Abdulahad Arvas, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit ve İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ tarafından karşılandı. İlk olarak valiliği ziyaret eden Bakan Koca, şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Bilmez ile basına kapalı kısa değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantının ardından Bakan Koca, koronavirüs ile mücadelede alınan ve alınacak tedbirlerle ilgili açıklama yaptı.

'DETAYLI BİLGİ ALDIK'

Bakan Koca, vaka sayıları giderek artan Van'ı mercek altına aldıklarını belirterek, "Van ilimizde incelemelerde bulunmak üzere aranızdayız. Ziyaretimizde valimiz ile görüşerek genel durum değerlendirmesi yaparak başladık. Koronavirüs salgınının Van'daki seyri ve sağlık yatırımlarımız için önemli olan iki gündem maddemiz oldu. Van'daki hasta artışlarının üzerinde özellikle durduk. Sağlık hizmetlerinin seyri, ihtiyaçları ve çözüm talepleri ile ilgili hususlar hakkında bilgi alma ve istişare etme fırsatı bulduk. Köklü bir tarih barındıran kadim şehir Van, tarımıyla ticaretiyle turizmiyle dinamik nüfusuyla gelişen bir ilimiz. Buna paralel olarak sağlık alanındaki ihtiyaçları da giderek artmakta. Koronavirüs salgını ile birlikte ihtiyaçların giderek arttığını görüyor ve adımlarımızı buna göre atmaya çalışıyoruz. Az önceki görüşmemizde sayın valimizle il merkezi ve ilçelerimizde yapılmış yatırımlara rağmen Van'ın ihtiyaç duyduğu yatırımlar ve proje çalışmaları yapılan sağlık tesisleri hakkında detaylı bilgi aldık. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde incelemelerde olacağız, sonra toplantı yapacağız, akşama doğru alınan kararlar ile ilgili açıklama yapacağım, sorularınızı da alacağım" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 15:31
banner3
YORUM EKLE