Komşuda garip ‘Evde Kal’ eylemi… Tabutla gezip sela dinletti!

Sakarya'nın komşu illerinden Bolu’da bir vatandaş arabasının üstüne yerleştirdiği tabut ve ses sitemi ile sela okutarak sokaklarda ‘Evde Kal’ çağrısı yaptı. Durumu gören polisler vatandaşa ceza kesti.

Komşuda garip ‘Evde Kal’ eylemi… Tabutla gezip sela dinletti!

Sakarya'nın komşu illerinden Bolu’da yaşanan olayda Murat Ç. isimli vatandaş koronavirüsü ile mücadelede kendine has bir yöntem uyguladı.

Diğer vatandaşların dikkatini çekmek ve farkındalık oluşturmak istediğini ifade eden Murat Ç. arabasının üstüne yerleştirdiği tabut içine ses sitemi kurarak sokaklarda ve caddelerde son ses sela okutttu. Aynı zamanda tabuta  'Eğer Bu Okunan Sela Senin Yada Bir Sevdiğinin olmasını istemiyorsan EVDE KAL" yazan Murat Ç. etraftaki vatandaşların şaşkın ve meraklı bakışları arasında bir süre Bolu sokaklarında dolaştı.

Durumu farkeden polis ekipleri ise Murat Ç. ve aracına müdahele ederek aracın üstündeki tabuta el koydu. İfade vermek üzere emniyete götürülen Murat Ç.’ye yüksek ses nedeniyle 132 TL ve aracın mevzuata aykırı şekilde yüklendiği gerekçesiyle de 275 TL para cezası kesildiği öğrenildi.


banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER