Komşuda yasak geldi, peki Sakarya? Son durum...

Kocaeli'de korona vakalarındaki artış sebebiyle 65 yaş ve üzeri için yasak kararları geri geldi. Sakarya'da henüz bir karar alınmazken, artışın sürmesi halinde kurulun bu yönde karar alabileceği belirtildi

Komşuda yasak geldi, peki Sakarya? Son durum...


Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanmaları,çeşitli alanlara girişleri ve açılış düğün cenaze törenlerine katılmaları kısıtlandı.

Komşu ilimizde bugün itibari ile geçerli olacak kısıtlamalar kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar 6.00-10.00 ve 16.00-20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanmalarının yasaklanmasına karar verildi. 

65 yaş üstü vatandaşlar, hastaneden taburcu olup evine dönerken, hekime randevusu olan veya hekim raporu almaları durumunda kendisi veya eşinin birinci derece yakınlarının cenazesine katılmak için, cenaze nakline refakat etmek için, il dışından gelmiş olup asıl ikametine dönmek için toplu taşıma araçlarını kullanabilecekler. 

İl genelinde 65 yaş ve üzerinin gıda, giyim, sosyete pazarı gibi tüm semt ve ilçe pazarları, alışveriş merkezleri, sinema, tiyatro, konser, gösteri merkezi gibi yerlerin yanı sıra cenaze, asker uğurlamaları, düğün, nişan, nikah, kına gecesi, kız isteme, sünnet cemiyeti gibi etkinliklere katılmaları yasaklandı. 

SAKARYA İÇİN BİR KARAR VAR MI?

Kocaeli'de alınan bu karar Sakarya'da da vatandaşlara "Yasak kararı alınır mı?" sorusunu sordurdu. sakaryayenihaber.com editörlerinin ulaştığı bilgiye göre ilimiz için henüz böyle bir karar alınmadı. Ancak yetkililer, son haftada oldukça yükselen korona vakalarında artışın devam etmesi halinde Sakarya İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun bu yönde bir karar alabileceğini söylüyor. Gelişmeleri siz okurlarımız için takip ediyoruz.
 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
azizkarakis
azizkarakis - 1 ay Önce

bensydneyliazizsakaryahalkinacokamacoksifalardiliyorum

SIRADAKİ HABER