Korkuyoruz! Sakarya'da 4 okulda korona çıktı

Sakarya'da son 15 günde 4 okulda korona çıktı, dersler iptal edildi. Bu durum veliler arasında panik yaratırken, son korona vakasında 17 öğrenci 5 öğretmen karantinaya alındı

Korkuyoruz! Sakarya'da 4 okulda korona çıktı

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

4 OKULDA ÇIKTI

Sakarya'da 8. ve 12. sınıfların sınava hazırlanması için Destekleme ve Yetiştirme Kursu(DYK) programı başladığı günden bu yana şehirde panik hakim. Son 15 günde farklı noktalardaki 4 okulda korona şok yaşandı.
 
15 GÜN ÖNCE CEMİL MERİÇ

15 gün önce Camili Mahallesi'nde bulunan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'nde bir öğretmende korona çıkması sonucu eğitime ara verildi. Günler sonra ise Arifiye Üzeyir Garih Ortaokulu'nda yine aynı programda eğitim gören bir öğrencide korona tepsit edildi. Bu okulda da 10 öğrenci ve 1 öğretmen karantinaya alındı, yüz yüze eğitim geçici olarak durdu.

OKUL MÜDÜRÜNDE ÇIKTI

1 gün sonrasında yine Karaman Mahallesi'nde bulunan Aykut Yiğit Ortaokulu'nun müdürü M.A'nın korona testi pozitif çıktı. Bu okulda da yüz yüze eğitime ara verilirken bazı kişiler karantinaya alındı. 

Velileri paniğe sevk eden son korona gelişmesi ise dün Arifiye'deki Şehit Muhammet Safitürk Anadolu Lisesi'nde yaşandı. Sınava hazırlık eğitimi gören bir 12. sınıf öğrencisinde korona çıktı. Bunun üzerine sınav eğitimi verlen 2 sınıf kapandı, 17 öğrenci ve 5 öğretmen karantinaya alındı. Okuldaki yüz yüze eğitime ara verildi.

VELİLER DÜŞÜNCELİ

Yaşanan bu olaylar, çocuklarını okula göndermeyi düşünen binlerce veliyi düşündürdü. Yetkililer, okullarda gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtirken bu sürecin nasıl devam edeceğini alınacak kararlar belirleyecek.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 10:23
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 3 hafta Önce

Bakın aykut yiğit camili değil karaman malallesinde dikkat edin lütfen

SIRADAKİ HABER