"Korona" açıklaması: Dışardan kapmış olabilirler

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, korona tespit edilen okullarla ilgili konuştu

"Korona" açıklaması: Dışardan kapmış olabilirler

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, son 15 günde korona tespit edilen 4 okulla ilgili konuştu. Öğrencilerde koronavirüs riski ve okulların açılma durumuyla ilgili Yenihaber'e değerlendirmede bulunan Durmuş,"Paniğe gerek yok" vurgusu yaptı.

DIŞARDAN KAPMIŞ OLABİLİRLER

Milli Eğitim Müdürü Durmuş, karantina uygulamasının tedbir amaçlı olduğunu kaydederek,"Bir öğrencide çıkıyor sınıfın tamamını karantinaya alıyoruz. Diğer öğrencilerde çıkmamış onlar sadece tedbir amaçlı evlerindeler. Okullarımızı dezenfekte ediyoruz, riske etmemek adına. Sınıflara 14 gün uzaktan eğitim yaptırıyoruz bu tarz durumlarda. Dışarda ailelerinden kapmış olabilirler, ya da farklı bir yerde de kapmış olabilirler" diye konuştu.

PANİK YOK 

Panik olacak bir durumun olmadığını belirten Durmuş, "Panik olacak bir durum yok. Çember de daralıyor ama okullarımızda gerekli tedbirleri alıyoruz. Takip ettiğimiz için bunları duyuyorsunuz, etmiyor olsaydık bunları kimse bilmezdi. Haftalık dezenfekte çalışmalarımız sürüyor. Burada karşılaştıkları risk neyse, dışardakiyle aynı. Tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

OKULLAR AÇILIR MI?

Durmuş, Sakarya'da okulların açılma durumuyla ilgili,"Mevcut uygulamamızda değişiklik söz konusu değil. Vaka sayılarına baktıkça bu konuda değerlendirme yapacağız. Burada da sağlık müdürlüğü ve valimizin öncülüğünde değerlendirme yapılır, ona göre karar verilir. Okula gönderilen kişiler de isteğe bağlı, tercih onların mecburiyet yok. 8 ve 12. sınıf öğrencilerinde Destekleme ve Yetiştirme Kursu(DYK)'na katılım oranı yüzde 80 civarında" dedi
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 11:57
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 4 hafta Önce

Ne güzel açıklama müdür yardımcısında çıktı karamanda bir sürü öğretmenle iç içe hala paniğe gerek yok diyorsunuz Allahım sen koru anne babalarda çalışıyor eve geliyor tamam ama okullar da heryerde evlatlarımız tehlikede bitmez bu vürüs

SIRADAKİ HABER