Korona bitmeden gizemli bir hastalık daha çıktı

Hindistan'da ortaya çıkan gizemli bir hastalık panik yarattı. Henüz koronayla mücadele ederken ortaya çıkan hastalık yüzünden 300 kişi hastanelik oldu!

Korona bitmeden gizemli bir hastalık daha çıktı

Kovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre, Hindistan, "dünyada en fazla vaka tespit edilen 2.", "virüse bağlı en fazla ölümün görüldüğü 3. ülke" konumunda bulunuyor.

Hindistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ülkede 391 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 140 bin 573'e yükseldi. Ülkede son 24 saatte 32 bin 981 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi, toplam vaka sayısı 9 milyon 677 bin 203'e çıktı. Şimdiye kadar 9 milyon 139 bin 901 kişi iyileşti.

Ülke koronavirüs salgınını kontrol altına almakta zorlanırken ortaya çıkan yeni ve gizemli bir hastalıksa panik yarattı.

Hindistan’ın Andra Pradeş eyaletinin Eluru şehrinde gizemli bir hastalık, 1 kişinin ölümüne, ani bilinç kaybı, titreme ve ağızda köpürme gibi belirtilerle yaklaşık 300 kişinin de ağırlaşarak hastaneye kaldırılmasına sebep oldu.

The Times of India’nın haberine göre cumartesi günü Eluru şehrinde bir hastanın ani bilinç kaybı ve titreme gibi belirtilerle hayatını kaybetmesinin ardından 300’e yakın kişi de aynı şikayetlerle hastaneye kaldırıldı.


Yetkililer, hastalığın tespitiyle ilgili inceleme başlattıklarını açıklarken bölgedeki yerel sağlık yetkilileri, hastalığın sinir sistemini etkilediğini fakat kesin sebebinin henüz belirlenemediğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 14:27
banner3
YORUM EKLE