Korona haritasında dikkat çeken detay

Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve vaka yoğunluğunu gösteren uygulamada Akyazı ve Erenler'deki bazı bölgelerin "süper taşıyıcı" etkisiyle riski simgeleyen kırmızı renge büründüğü görüldü.

Korona haritasında dikkat çeken detay

sakaryayenihaber.com - Garip KOCABAY

Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde vaka yoğunluğunu gösteren "Hayat Eve Sığar" uygulamasını geçtiğimiz günlerde güncelledi. Sakarya'nın yeni korona haritasında ise bazı farklılıklar göze çarptı. Şehirdeki pozitif vaka sayısının azaldığı, güncellenen haritada net bir şekilde görüldü.

İKİ İLÇE

Fakat Akyazı ve Erenler'de ortaya çıkan "süper taşıyıcı" iki yaşlı vatandaşın virüsü yaymasıyla şehirdeki vaka oranı artarken, "Hayat Eve Sığar" uygulamasında da bu yayılma net bir şekilde görüldü. Haritada Erenler ve Akyazı'da bazı bölgelerin riski simgeleyen kırmızı renge büründü

Bilindiği üzere Akyazılı teyzenin 60 kişiye, Erenler'deki yaşlı adam da 20'den fazla kişiye temas ettiği belirlenmiş, 20'ye yakın test pozitif çıkmıştı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 15:32
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 6 ay Önce

Buradan fırıncıları kim denetliyorsa ona sesleniyorum mahallelerde ekmek ve pide dağıtan fırıncıları hiç bir tanesi maske takmıyor arkadaş biz keyiftenmi evlerde hapis bekliyoruz kendinize gelin.

SIRADAKİ HABER