Korona Sakarya'da ne durumda? İşte son veriler

Sakarya'da artışın görüldüğü son günlerde günlük vaka sayısı 50'nin üzerine çıktı. Aktif vaka sayısı 700'ü geçti, hastanede yatan sayısı ise 50'nin üzerinde seyrediyor

Korona Sakarya'da ne durumda? İşte son veriler

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK

SON VERİLER
Korona tablosu günlerde korkutuyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya'da da tablo oldukça değişti. Bir süre önce günlük 5'lere kadar düşen günlük vaka sayısı son günlerde 50'nin altına inmiyor, bazı günler ise 65'in üzerine çıkıyor. Şehirde 130'lara kadar düşen aktif vaka sayımız ise son günlerde 700'ü aştı. Bu hastalar arasında hastanede tedavi görenlerin sayısı ise 50'nin altında.


ARTARAK SÜRÜYOR
Günlük vaka sayısı dün 1600'e yaklaştı, korona tehditi ise yeniden korkutucu boyutlara ulaştı. Sakarya'daki vaka artış oranı, tehlikeli illerle kıyaslandığında düşük seviyede. Pandemi sürecinin en başında en riskli iller arasında 5. sıraya kadar yükselen Sakarya, son verilere göre bu sıralamada 20'nin dışında. Sayıların azalması için ise tedbirlere daha sıkı şekilde uyulması gerekiyor.


YETKİLİLER UYARIYOR
Şehirde özellikle Adapazarı, Serdivan, Erenler gibi ilçelerde vaka yoğunluğunun dikkat çekici şekilde arttığı görülüyor. Korona haritasında üzerini renklerin kapladığı ilimizde vaka artışının birinci nedeni ise düğün, nikah, nişan, taziye gibi toplulukların oluştuğu ortamlar. Sakaryalı yetkililer şehirde son dönemde maske, mesafe ve hijyen kurallarına yeteri kadar uyulmadığından söz ederek,"Eğer dikkat etmezsek bu sayılar çok daha yükselir" diyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 00:48
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hsan Sabah
Hsan Sabah - 5 ay Önce

bırak şimdi korana yı neim editöörr
çok normalmiş gibi ekmekz zammını neden 2 sayfa yapdnız
daha bu gün zam geldi ekemyee ayıp yahuu