Korona şüphesi... O eczanede ne oldu?

Adapazarı Güneşler'de bulunan bir eczanede çalışan S.K'de koronavirüs şüphesiyle hastaneye yatırıldı, eczane sahibi ise tedbir amaçlı bir süreliğine eczaneyi kapatma kararı aldı.

Korona şüphesi... O eczanede ne oldu?

Adapazarı Güneşler Mahallesi’nde faaliyet sürdüren bir eczane, çalışanlarından birinde koronavirüs şüphesi olması nedeniyle faaliyetlerine bir süre ara verdi. Edinilen bilgiye göre, Adapazarı Güneşler’de faaliyet sürdüren bir eczanede kalfalık yapan S.K isimli kadın bir süre önce geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı. Muayeneye alınan S.K'de, koronavirüs belirtileri görülünce karantinaya alındı. Bu olaydan sonra eczane sahibi 14 gün boyunca eczaneyi kapatma kararı aldı. 

AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili Yenihaber'e açıklamalarda bulunan eczane sahibi, "Eczanede çalışanlarından birinin eşinin iş yerinden arkadaşı pozitif çıkınca çalışanım gidip test yaptırdı. Sonuç dün pozitif çıktı. Eczanem kapatılmadı ben tedbir amaçlı kapattım, eczane karantinada değil, bir çalışanımız dışında biz de karantinada değiliz. Tedbir için 14 gün evden çıkmayacağız. Bize test yapılmadı, sağlık müdürlüğü bulaşıcı hastalıklar birimi, ateş öksürük olursa hastaneye başvurmamız gerektiğini söyledi. 
Bugünkü haberlerden sonra bir sürü insan panikle, virüs bize bulaştı mı test yaptıralım mı diye beni ve personellerimi aradı. Biz hastalarımızı sakinleştirmeye çalışıyoruz bize bile test yapılmadı biz her türlü önlem aldık eldiven maske yüz maskesi taktık. Sürekli kapı kolları, pos cihazı yerler dezenfekte edildi şeklinde açıklama yapıyoruz" dedi. Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 19:57
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER