Koronada Sakarya için korkutan açıklama

Türk Tabipler Birliği Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, koronavirüste gelinen son durumu değerlendirirken,"Sakarya'da patlamalar var" dedi.

Koronada Sakarya için korkutan açıklama

HASTANELER DOLU


Adıyaman Türkiye'deki son durumun  kötüye gittiğini belirterek hastanelerde yoğun bakımların dolu olduğunu söyledi. Adıyaman,"Hastanelerde yer yok, yoğun bakımları birçok hastanede dolu. Türkiye, toplam hasta sayısında İtalya’yı geçti. Diyarbakır’da bazı hastanelerde doktorlar yoğun bakıma kimi yatıracaklarına karar vermek zorunda kalıyor. Rahatlıkla açıklanan sayıyı en az 10’la çarpabiliriz. Bakanlığın araştırması bile paylaşılan günlük rakamların gerçeği yansıtmadığını ortaya koyuyor" dedi.


SAKARYA'DA PATLAMA VAR
Sakarya'da korona konusunda patlama olduğunu ifade eden Prof Dr.Adıyaman," Ankara'da günlük vaka sayısı binin altına düşmüyor, Urfa, Diyarbakır, Batman 600 vaka civarında. Konya’da, Sakarya, Kocaeli, Manisa’da patlamalar var, özellikle fabrikaların olduğu bölgelerde yoğunluk söz konusu.Artık yoğun bakımlar hasta sayısını kaldırmıyor. Salgınla bir mücadele yapılıyordu ama bu mücadelede başarısızlık söz konusu bizce. Bilim Kurulu üyeleri de virüsün kontrolsüz yayıldığını açıkça söylüyorlar. Kaynak Yeniçağ: Türk Tabipleri Birliği Başkanı’na göre hasta sayısında İtalya’yı geçtik: Artık yoğun bakımda hasta seçiyoruz" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 15:33
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 5 ay Önce

Şimdi böyle konuşuyorsunuz sırf para için açtınız düğünleri tatil yerlerini bıraksaydınız sıkıntı çekseydi herkezde bu duruma gelmeseydik bu millet cahil gördük düğünleri plajları çok yazık olcak çok yasak şarttı şart üzgünüm

Necdet yiğit
Necdet yiğit - 5 ay Önce

Vakaların Sakarya ve çevresinde arttığını şimdiye kadar sakladınız aklınız neredeydi böyle olacağı belliydi zaten. Tedbir hijyen mesafe yok kimse hasta oldum demesin maalesef.