Koronada ülke genelinden farkımız: Yüzde 15

Sakarya'da hastanede tedavi gören pozitif vaka sayısı 100'den düştü, yüzlerce kişi ise şifa buldu. Ülke genelinde yüzde 60 civarında olan iyileşme oranı Sakarya'da yüzde 75'ler civarına ulaştı.

Koronada ülke genelinden farkımız: Yüzde 15

Koronavirüsle amansız mücadele, tüm hızıyla sürüyor. Dünyayı kasıp kavuran salgon, ne yazık ki Sakarya'da çok cana mal oldu. Sürecin en başında "en tehlikeli iller" arasında olduğu açıklanan ilimiz, yapılan başarılı çalışmalarla önemli bir yol kat etti. Salgının ilk evresinde nüfusa oranlı vaka sayısında Türkiye'de 5 il arasına giren Sakarya tanı, tedavi ve filyasyon çalışmalarındaki başarısıyla üst sıralardan adını sildirdi.
İYİLEŞME HIZI ORANI
Sakarya Yenihaber Gazetesi olarak koronavirüsle ilgili bilançoyu güncel olarak siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. Alınan son bilgiye göre bir süre önce 250 olarak yer verdiğimiz hastanede tedavi gören vaka sayımız 100'ün altına düştü. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (SAÜEAH) tedavi gören hastalardan 20'sinden azı entübe durumda. Öte yandan Sakarya iyileşme hızı konusunda yüzde 75 seviyesine ulaştı. Türkiye'de ise bu oran yüzde 60'lar civarında.
VALİ AÇIKLAMIŞTI
Sakarya Valisi, koronavirüsle ilgili gazetemize yaptığı son açıklamada şehirde koronavirüste ortalama 4 vakadan 3'ünün iyileştiğini söylemişti. Virüs kaynaklı ölümlerin de son günlerde büyük oranda azaldığı görüldü. Bir başka veriye göre Sakarya ve Zonguldak sokağa çıkma yasağının bulunduğu 15 il arasında iyileşen hasta sayısının en fazla olduğu iller. Tedbirlere uyulması halinde vaka sayılarının azalacağı öngörülüyor. Azim ÇELİK

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 18:15
YORUM EKLE