Koronavirüs sonrası terminalde sessizlik

Sakarya'da vatandaşlar koronavirüs önlemleri kapsamında zorunlu olmadıkça seyahat etmeyince şehirlerarası otobüs terminali sessizliğe büründü. Sefer sayıları azaltılırken, İstanbul'a normalde her saat başı olan seferler 2 saatte 1 sefere düşürüldü.

Koronavirüs sonrası terminalde sessizlik

sakaryayenihaber.com - Serkan ÖZAY

Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında vatandaşlar evlerinden dışarı çıkmamaya özen gösterirken zorunlu olmadıkça da şehirlerarası seyahat etmiyor. Geçtiğimiz hafta okulların ve üniversitelerin tatil edilmesinin ardından terminalde büyük bir yoğunluk yaşamıştı.

Koronavirüsün etkisini giderek arttırması sonrası ülke genelinde önemli tedbirler alınırken, bu tedbirlerden en fazla etkilenen yerlerden biri de terminaller oldu.

SEFERLER AZALDI

Vatandaşlar zorunlu olmadıkça seyehata çıkmayınca da termimaller adeta boş kaldı. Hal böyle olunca otobüs firmaları da sefer sayılarını düşürdü. Koronavirüs olayından önce her saat başı İstanbul'a sefer düzenlediklerini söyleyen bir otobüs firması yetkilisi, "Her saat başı İstanbul'a seferlerimizi vardı. Başka bir firmayla aynı kararı alarak seferleri 2 saate çıkardık. Ayrıca Ankara'ya seferlerimizi de 3 saate çıkardık" dedi.

Sefer saatlerinin değiştiğini terminalde öğrenen bir vatandaş ise, "Bursa'ya gidecektim. Saat başı seferler vardı. Fakat 3 saat sonra otobüs varmış. Keşke daha önceden bilgilendirselerdi." dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 20:30
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER