Koronavirüs verileri bu sitede yayınlanacak

Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nun yer alacağı site açıklandı.

Koronavirüs verileri bu sitede yayınlanacak

Türkiye'de 11 Mart'ta ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından çok sayıda önlem alınırken, devlet kurumları da güncel durumu duyurmak üzere çeşitli çevrimiçi araçlar kullanmaya başladı.

Koca, bu hafta içerisinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yaptığı ortak basın toplantısında, günlük olarak yapılan test, vaka, can kaybı ve iyileşen hasta sayıları ile toplam verileri gösteren bir tablonun yayınlanacağını açıkladı.

Koca, "Bu tablo internet üzerinden günlük bir şekilde görülebilecek. Bakanlık bunu dijital ortamda yayınlamış olacak. Bir günlük bir genel olmak üzere iki tablo olacak. Genel tabloda test sayısı, vaka sayısı, vefat edenlerin sayısı, yoğun bakım hasta sayısı, yoğun bakımda olup entübe edilen solunum cihazına bağlanan hasta sayısı, iyileşen hasta sayısı görülecek. Öbür tabloda günlük vefat, vaka ve test sayısını gösterilecek. Bu ikisini bir arada vermiş olacağız" dedi.

Bakan Koca, akşam saatlerinde sosyal medya hesabından Günlük Koronavirüs Tablosu'nun yer alacağı sitenin linkini paylaştı.

Günlük koronavirüs tablosunu incelemek için tıklayın

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 9 ay Önce

Oturduk ölümü bekliyoruz böyle bir ölüm çok acı verici Allahım sevdiklerimi koru yarabbim

SIRADAKİ HABER