Koronayı fark etmeden iftara gitmiş: 9 pozitif

Kocaali Caferiye'de karantinaya alınan 8 evde yaşayanlara korona olduğunu fark etmeden iftar programına katılan ve akrabalarıyla görüşen H.D(65)'nin temas ettiği tespit edildi

Koronayı fark etmeden iftara gitmiş: 9 pozitif

sakaryayenihaber.com-

8 EV VARDI
Kocaali ilçesi Esentepe Sokağı, dün Kocaali İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararıyla karantinaya alınmıştı. Sokakta bulunan 8 evin giriş çıkışı kapatıldı, vatandaşlar ise evlerinde izole edildi. Filyasyon bulaşı tespiti için sokakta yaşayan vatandaşları takibe aldı.
NASIL BULAŞTI?
Karantina sürecine nasıl gelindiği ise yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre H.D(65) isimli bir yaşlı kadın SAÜEAH'ta refakat ettiği akrabasının yanından sokağa döndü. Tahminlere göre bu sırada enfekte olan kadın, hasta olduğunu bilmeden iftar programına katıldı ve akrabalarıyla görüştü.
9 KİŞİ POZİTİF
İftar yemeğine katılan bazı vatandaşlar rahatsızlandı. Hastaneye gittiklerinde korona testleri pozitif çıkan kişiler tedaviye alındı. H.D'nin pozitif olduğu ise bu gelişmelerden sonra tespit edildi. Yaşlı kadının yemekte ve diğer yaptığı görüşmelerde sokakta yaşayan 9 kişiye virüs bulaştırdığı belirlendi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 23:36
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER