Koronayla mücadelesini bu sözlerle anlattı!

Sakarya'da, yakalandığı koronavirüsü yenen gazetemizin reklam müdürü Elif Tahtakale, "Bir an öleceğimi düşündüm. Çok sıkıntılı bir dönemdi. Bunları yaşamamak için lütfen herkes kurallara uysun" dedi. 

Koronayla mücadelesini bu sözlerle anlattı!

sakaryayenihaber.com

Bir süre önce koronavirüse yakalanan ve süreci evinde tamamlayan Sakarya Yenihaber Gazetesi Reklam Müdürü Elif Tahtakale karantina sürecinde yaşadıkları zorlukları dile getirerek, vatandaşlardan duyarlı olmalarını istedi. Kovid-19'a yakalandıktan sonra evde karantina altında kalan Tahtakale, ağrılarının her geçen gün arttığını söyledi. Virüse karşı elinden geldiğince tüm tedbirleri aldığını, buna rağmen koronaya yakalandığını söyleyen Tahtakale, karantina altında ağrılarının artması nedeniyle ölebileceğini düşündüğünü belirtti.

Elif Tahtakale 10 gün boyunca evde süren tedavi sırasında yaşadıklarını şöyle aktardı; 

“3 Kasım’ı 4 Kasım’a bağlayan gece saat: 3:30’da sıtma ile uyandım o kadar çok üşüyordum ki kalkmak istedim ama sanki üzerimde bir şey var kafamı kaldıramıyordum. Bir şekilde kalktım ateş ölçeri almak için, ateşimi ölçtüğümde 38,5 derece çıktı. Sabahı sabah ettim. Eşim gececi olarak çalışıyordu, 6.30’da eşim Tahsin’i aradım, hiç iyi olmadığımı hastaneye gitmem gerektiğini hemen gelmesini söyledim. Hemen hastaneye gittik ama o kadar halsizdim ki zor yürüyordum bir taraftan vücut ağrısı ve sıtma devam ediyordu. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittik. Ben sadece gripten şüpheleniyordum. Çünkü grip olduğum da bu şekilde başlıyordu ama ağrısı bir başkaydı. Eğitim Araştırma Hastanesi’ndeki doktorlar şu anda pandemi hastanesine dönüştürülen eski Doğumevi Hastanesine gitmemiz gerektiğini söyledi. Pandemi hastanesine geldiğimizde o kadar sıra vardı ki dışarda bekledik. Eşim de gelmişken bende test yaptırayım dedi. Sıra bize geldi test yapıldı eve gönderildik. Kimseyle temasta olmamamız gerektiğini eğer pozitif çıkarsa aranacağımızı söylediler bir barkod numarası verdiler E-Nabız’dan takip edebileceğimizi söylediler. Sabah 9:30’da test yaptırdık akşam üstü 17:30’da test sonucum çıkmış.İŞTE O AN AĞLAMAYA BAŞLADIM

Sağlık Müdürlüğü’nden bir bayan aradı. Testimin pozitif çıktığını filyasyon ekibinin eve gelip tedavi hakkında bilgi vereceğini söyledi. O anda en teselli edici eşimin testinin negatif olmasıydı. İşte o zaman başladı bu virüs ile maceram. Ağlamaya başladım ben nasıl bu virüs ile baş edecektim. Eşimi, çocuklarımı, iş arkadaşlarımı, ailemi sevdiklerimi düşündüm. Ya ben onlara da bu virüsü bulaştırdıysam diye. İlk gün 8 tane akşam 8 tane sabah olmak üzere 16 tane hap içtim. Bir de yanında ağrı kesici ve kan sulandırıcı. Ağrılarım ve ateşim ilk gün çok fazlaydı. İkinci gün ilaçlarım 3 sabah 3 akşam olmak üzere 6 taneye indi. 

ÖLÜM BİLE AKLIMA GELDİ

İkinci günde de çok halsizdim bu da ilaçların yan etkisi olarak yazıyordu zaten. Ayaklarım aşırı derece de ağrıyordu. Ağrı kesici içiyordum fakat 1 saat biraz hafifliyordu sonra yine şiddetleniyordu. Üçüncü gün mide bulantısı tat ve koku kaybı da eklendi hastalığa. 1 bardak suyu bile midem kabul etmiyordu.  Ateşim artık düşmüştü normal seyrediyordu fakat eklem ağrılarım yine aynı şekilde şiddetli devam ediyordu. Halsizliğim giderek artıyordu bu da beni çok korkutuyordu. Ölüm bile aklıma gelmişti. Ben artık bu yataktan kalkamayacağım diye bile düşündüm. 

DAYAN ELİF SEVDİKLERİN İÇİN DAYAN!!!

Dördüncü gün o kadar halsiz ve bitkindim ki kalkmak istemiyordum. Bir de öksürük ve göğüs ağrı da başlamıştı. Dördüncü gün eklem ağrısı, kusma, halsizlik, tat koku kaybı, göğüs ağrısı ve öksürük hepsi birden beni hepten bitirmişti. Ben iyi olamayacağım diye geçiriyordum aklımdan. Beşinci güne kadar bu şekilde geldim. İlaçlarımı son içecektim. Hadi Elif dayan çocukların eşin sevdiklerin için dayan diye de kendimi teselli ediyordum. Aynı rahatsızlıklarım devam ediyordu. İlaçlarımı bitirdim. Sonraki günler hep bitkisel olarak tedaviye devam ettik. Bu 5 gün içinde de eşim ne duyduysa bitkisel hepsini yaptı. Hepsini zor da olsa ne kadar istifra etsem de içmeye çalıştım. İlaçlar bitince yavaş yavaş ağrılarım kesilmeye başlamıştı. Halsizlik çok vardı. Kafamı bile kaldırmak istemiyordum. Eklem ağrılarım biraz azalmıştı. Mide bulantım geçmeye başlamıştı. Biraz biraz yemek yemeğe zor da olsa başlamıştım. 

BU İLLET BENİ ÇOK YORDU

Bundan sonraki 10 gün her gün bir tarafımın ağrısı ile uyanmıştım. Sırt ağrısı çok vardı. Öksürükte devam ediyordu. Ama artık eskisi kadar kendimi çok kötü hissetmiyordum. Galiba ben bu virüsü yeneceğim diye düşünüyordum. Öyle de oldu ben seni yendim virüs. Bitkisel yapmış olduğum tedavi için isteyen arayıp yada gazeteden ulaşıp sorabilir. C vitamini almak çok önemliymiş. O kadar çok yazacak şey var ki fazla uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum. Çünkü ben bu illeti çok ağır atlattım. Bu konu da yaşayan biri olarak herkese yardımcı olmak isterim. Öyle bir illet ki sevdiklerini bile senden uzaklaştırır. YANIMDA OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM 

Ben bu süreçte her zaman yanımda olan ve bana çok iyi bakan başta eşim Tahsin Tahtakale, çocuklarım, annem, babam, kayınpederim, iş arkadaşlarım, Yönetim Kurulu Başkanım Turan Kalfa’ya, Genel  Müdürüm Kenan Çatalbaş ve bütün sevenlerime çok teşekkür ederim. Telefonum bir dakika bile susmadı bana güç verdiniz iyi ki varsınız. Sizlerin dualarınız, destekleriniz, yanımda olduğunuzu hissettirdiğini için ben bu virüsü yendim.

LÜTFEN DAHA GÜZEL BİR YAŞAM İÇİN MASKENİZİ TAKIN!!!

Buradan maske takmayan, sosyal mesafe kurallarına uymayan ve hijyene dikkat etmeyen herkese sesleniyorum; bu hastalık çok zormuş. Gerçekten bu hastalığı yenmiş biri olarak sizlere diyorum ki sevdikleriniz ile daha güzel günler yaşamak istiyorsanız lütfen dikkat edin. Yarın çok geç olmadan tedbirlere uyun. Sizler gezip tozacaksınız diye başkalarının katili olmayın. Zorunlu olmadıkça evden çıkmayın. Dışarda o kadar çok vurdumduymaz insan görüyorum ki yapmayın başınıza gelmeden size şaka gibi geliyor. Bana gelmez demeyin. Bende öyle diyordum geldi ve çok kötü yaşadım. Şimdi daha da tedbirliyim  en kötü tarafı bir daha bana gelmeyecek diye bir şey yok. Yine bu illet ile karşılaşabilirim ki inşallah karşılaşmam çünkü bir daha bunu bünyem kaldırmaz. Hala bile sırt ve göğüs ağrısı yaşıyorum.  O yüzden lütfen diyorum tedbirlere uyalım uymayanları uyaralım. Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle” 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 11:49
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin KAYA
Metin KAYA - 2 ay Önce

Elif kardeşim yazdıklarını bire bir yaşayan biri olarak seni herhalde en iyi anlayanlardan biri benimdir.Allah düşmanımın başına böyle bir ağrı vermesin ben tam 5 gün 1 saniye bile gözümü kırpmadım.Allah seni sevdiklerine bağışlamış tekrar dan çok geçmiş olsun kardeşim

Burak
Burak - 2 ay Önce

Elif hanım geçmiş olsun.

Bayan asabiyet
Bayan asabiyet - 2 ay Önce

Geçmiş olsun elif hnm Allah sizi sevdiklerinize ayırmasın.Sosyal mesafe uymayanlar ,maske takmayanlar kul hakkı yiyosunuz Rabbimiz herseyi affederim ama kul hakkıyla benim karsıma gelme diyor.

Fatih ürkmez
Fatih ürkmez - 2 ay Önce

Geçmiş olsun abla seninde bizlere verdiğin destek için bu yazıyla herkesi bi nebze de olsa bilgilendirmeye çalıştığın için ayrıca teşekkür ederiz ..

azizyaman
azizyaman - 2 ay Önce

elifhanimagecmisolsunderuzunomurdilerim

Emel
Emel - 2 ay Önce

Çok geçmiş olsun Rabbim tüm hastalara acil şifalat versin

Rahmi Çapa
Rahmi Çapa - 2 ay Önce

Cenabı Mevlam sevdiklerine bağışladı Elif kardeşim
Elif kardeşim korona virüsünü çok zor atlattın acılar çektin ancak iyileşmmenin yanında önce senin cenabı mevlama duaların eş dost ve akrabalarının duaları cenabı mevlam önce seni eşine ve çocuklarına ve akrabalarına ve dostlarına bağışladı biliyorsunki Cenabı Allah izin vermedikçe yaprak kımıldamazElif kardeşim sana tekrar aramıza döndüren önce Cenabı mevlama şükürler olsun cenabı mevlam bir daha yaşatmasın inşAllah işinde başarılar diliyorum Allaha emanet ol canım kardeşim

rahmi Çapa
rahmi Çapa - 2 ay Önce

cenabı mevlam izin vermedikçe yaprak kımıldamaz Elif kardeşim Cenabı mevlam senin dualatım eşinin çocuklarının eş dosyyun duaların kabul etti sağlığına kavuştun ayrıca seni sevenlerinle buluşturdu Cenabı mevlam birdaha yaşatmasın inşAllah korona virüsü diğer tüm hastalarımıza acil şifalar versin vefat edenlere Allah rahmet eylesin