Kritik yaş ortalamasını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, canlı yayında yaptığı açıklamalar sonrası Türkiye’de görülen vakaların yaş ortalamasını açıkladı. Koca, bu kritik yaş ortalamasına dikkat çekti.

Kritik yaş ortalamasını açıkladı

sakaryayenihaber.com –

Korona için kritik yaş ortalamasına dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aktif hastaların yaş ortalaması 42... Yoğun bakım hastalarının yaş ortalaması ise 65... Virüsün sevdiklerimizi bizden ayırmaması için birlikte tedbirlere uymakta ısrar edelim. Güçlü mücadele, birlikte tedbirle mümkün" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada “Özellikle bu yıl dünyada grip aşısına talebin daha fazla olduğunu görüyoruz. Ülkemizde bu anlamda geçen yıl talep ettiğimiz aşıdan daha fazlasını tedarik etmek üzere yoğun bir çaba içerisindeyiz. Zannediyorum geçen yılların 2 veya 3, hatta 4 katı oranında bu tedariki sağlama noktasında bir sonuç elde etmiş olacağız" ifadelerini d ekullandı.

Bakan Koca, “Türkiye genelinde yatak doluluk oranımız yüzde 52, yoğun bakım yüzde 67. Bu anlamda herhangi bir sorun olmadığını söyleyebiliriz. Öncelikli hedefimiz hasta artışını durdurmaktır” diye konuştu.

İŞTE SON 24 SAATİN VAKA TABLOSU:

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 58 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 6 bin 895'e yükseldiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığının Covid-19 bilgilendirme sayfasında Türkiye’nin güncel korona virüs tablosu kamuoyuyla paylaşıldı. Tabloya göre son 24 saatte 58 kişi korona virüsten hayatını kaybetti, toplam can kaybı 6 bin 895’e yükseldi. Bugün toplam 107 bin 702 test yapılırken, bin 512 yeni vaka tanısı konuldu. Toplam vaka sayısı 286 bin 455 oldu. Bugün iyileşen bin 219 kişiyle birlikte toplam iyileşen toplam hasta sayısı 255 bin 407'e yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 7,3, toplam ağır hasta sayısının ise bin 209 olduğu açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 22:50
banner3
YORUM EKLE