KYK'larda hareketlilik... Kaymakam adayları yurtlardan çıkıyor

Sakarya'da yurtlarda karantinaya alınan öğrenci, işçi ve kaymakam adaylarının bulunduğu 658 kişi 14 günlük karantina süresi sonunda evlerine gönderildi.

KYK'larda hareketlilik... Kaymakam adayları yurtlardan çıkıyor

14 GÜN DOLDU
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yurt dışından getirilerek Sakarya'daki yurtlarda gözetim altında tutulan 658 kişi tahliye edilmeye başlandı. Türkiye'ye 24 Mart'ta giriş yapan 658 kişi, Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlara yerleştirilerek gözlem altına alındı.Yurtta kalan, aralarında kaymakam adayları, öğrenci ve işçilerin bulunduğu 658 kişinin 14 günlük karantina süresi doldu.
SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİLER
Sağlık durumlarında sorun olmadığı belirlenen bu kişiler, dün sabah saatlerinde sıralı şekilde yurtdan çıktı.Sosyal mesafe kuralına uyularak yapılan işlemler sonrası kaymakama adayları, kontrollü bir şekilde yetkililer tarafından tahsis edilen otobüslere bindirildi. Öte yandan Sakarya'da şu ana kadar bin 885 kişinin misafir edildiği, bu kişilerden bin 769'unun bu hafta içerisinde 77 farklı ile gönderilecekleri öğrenildi. Öğrenciler, kaymakam adayları, şoförler ve iş adamlarından oluşan bu kişiler İngiltere, Romanya, Ukrayna, Fransa ve İtalya gibi ülkelerden gelmişti. Serkan ÖZAY

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 20:11
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER