Makedonya'da ailece koronaya yakalandılar!

Makedonya’da yaşayan ve korona virüse yakalanan Sakaryalı Cüneyt ve Fikriye Aktaş çifti ile çocuklarının tedavi süreçlerinin yeterli olmadığını söyleyen aile yakınları, Türkiye’den yardım istedi.

Makedonya'da ailece koronaya yakalandılar!

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yaşayan Sakaryalı Cüneyt ve Fikriye Aktaş çifti ile 10 ve 11 yaşlarındaki çocukları korona virüs şüphesiyle hastaneye başvurdu.

Çift ve çocukları için yapılan testler pozitif çıktı. Akciğerinde rahatsızlık bulunan ve tansiyon hastası olan Cüneyt Aktaş, yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye gitti ve yapılan ilaç tedavisi sonrasında evine gönderildi.

Aktaş’ın durumunun kötüye gittiğini gören aile yakınları, tedavi süreçlerinin yeterli olmadığını söyleyerek durumu sosyal medya üzerinden paylaşıp Türkiye’den ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yardım istediklerini duyurdu.

Yapılan tedaviden endişe duyduklarını iddia eden aile yakınları, çift ve çocuklarının Türkiye’ye getirilerek tedavilerinin ülkede devam edilmesi talebinde bulundu.

ATABEK DEVREDE

AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek devreye girdi. Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ile görüşen Atabek, Makedonya ile kurulan temaslar sonrasında Türkiye’ye tahliyesi beklenen aile ülkemizin doktorları tarafından teslim alınacak. Vekil Atabek, "Sakaryalı Aktaş ailesinin Türkiye'ye getirilerek tedavilerinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 01:08
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER