Mayıs’ın ilk haftasına dikkat! Korona zirve yapabilir…

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını Türkiye'de ne zaman zirve yapacak sorularının cevabı merak edilirken Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk’ün açıklamalarına göre Mayıs’ın ilk günlerinde zirveyi görebiliriz.

Mayıs’ın ilk haftasına dikkat! Korona zirve yapabilir…

Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Koronavirüs Bilim Kurulu’nun üyelerinden Prof. Dr. Recep Öztürk, merak edilen Türkiye’de koronavirüs zirve noktası ne zaman yaşanacak sorularına verdiği cevapta 10-15 günlük bir zaman diliminden bahsetmişti.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Öztürk’ün verdiği tarihe göre en geç 4 Mayıs tarihine kadar Türkiye’de koronavirüs salgının zirve yapacağı öngörülüyor.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun üyelerinden Prof. Dr. Recep Öztürk’ün yaptığı açıklamada şu ifadeler yer almıştı;, "Dünyanın değişik ülkelerinde zirveye doğru bir gidiş yaşanıyor buna ülkemizde dahil. Zirveye ne zaman erişeceğiz? Tabi ki bu tamamen bizim koruma önlemlerine uymamızla doğrudan ilişkili olmakla birlikte şu andaki süreci devam ettirebilirsek yaklaşık 10-15 gün içinde bu zirveye ulaşırız. Zirvede bir plato göreceğiz ve ondan sonra da inişe geçecek.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER