Nefes nefese kaldı ama yetişti

Sakarya’da KPSS ortaöğretim oturumuna geç kalan öğrencilerin yardımına polis ekipleri koştu.

Nefes nefese kaldı ama yetişti

ÖSYM tarafından 22 Kasım Pazar günü uygulanan KPSS ortaöğretim oturumu saat 10.15'te yurt genelinde başladı. 130 dakika sürecek olan sınavda adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmadı. Adaylar, kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi amacıyla sabah saatlerinden itibaren sınava girecekleri binalara geldi. Adaylar, sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları doğrultusunda üstleri arandıktan sonra sınavın yapılacağı salonlara yönlendirildi. İçişleri Bakanlığınca 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle sınava girecek olan adayların yanında yalnızca refakat edebilecek bir yakını sınav binalarına geldi.
Sakarya’da sınava gelirken kimlik ve sınava giriş belgelerini unutan adayların yardımına ise polis ekipleri koştu. Sınava geç kalan adaylar, heyecan dolu dakikalar sonrasında polis ekiplerinin yardımıyla okullarına yetiştirildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 12:11
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 2 ay Önce

Sınava girecek kimlik yok. Giriş belgesi yok... Bu insanlar sınavı kazansa işte bu sorumlulukla çalışacaklar iş yerlerinde. Böylesini değil nefes nefese taşımak. İnsan yerine koymayacaksın! Ama vAllahi devletimiz büyük. Adamı ambulans ile sınava getiriyor devlet ama adam becerip sınav giriş belgesi getiremiyor... İşiniz o gün sınava girmek kardeşim ona göre akşamdan hazırlan. Tedbirini al...