Normalleşme başlıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz." dedi.

Normalleşme başlıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

Konuşmasına kendisini dinleyenleri selamlayarak başlayan Erdoğan, Kabine Toplantısı'nda güvenlikten sağlığa Türkiye'nin gündemindeki tüm meseleleri enine boyuna değerlendirdiklerini belirtti.

Bu çerçevede geçen günlerde Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine yapılan harekatla ilgili ayrıntılar üzerinde durduklarını aktaran Erdoğan, bu harekatta şehit düşen 3 asker ile PKK'lı teröristler tarafından alçakça katledilen 13 vatandaşa Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz millete başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

Türkiye'de aşılamada son durum
Aşı çalışmaları hızla sürüyor. Şu anda 5.5 milyonun hemen hemen üzerinde bir aşılama kampanyasını tamamladık. Bu işi başaran Türkiye oldu. Halihazırda 5 milyon 700 bin aşılamaya ulaşmış durumdayız.

Asıl önem verdiğimiz yerli aşı geliştirme çalışmalarını da yakından takip etmeyi sürdürüyoruz. Salgın tedbirleriyle ilgili şu hususları paylaşmak istiyorum.

Kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz
Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak

Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz.
Restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası
İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 11:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kurt
Kurt - 3 hafta Önce

Ak parti Kongresi herkes normal kayak merkezleri normal halka gelince yasak Allah havale ediyorum

Takipci halk
Takipci halk - 3 hafta Önce

Nereye normalleşiyoruz erenlerde mutasyonlu vakalar görülmüş bina karantinaya alınmış Allahım evlatlarımızı korusun çok üzülüyorum bitmiycek bu illet bitmiycek

Ada saban
Ada saban - 3 hafta Önce

HAYIRLI UGURLU OLSUN İNŞAALLAHH

Mor
Mor - 3 hafta Önce

Bu kadar korku ile bağışıklığı düşürülmüş insanların hastalıktan kaçamamaları sürpriz olmuyor