O ilde 65 yaş üzerine sokak yasağı! Peki Sakarya?

Vaka sayılarının yükseldiği Bursa'da 65 yaş ve üzerine sokağa çıkma yasağı getirildi. Bu kararın vakaların fırladığı ilimiz için de alınabileceği gündeme geldi

O ilde 65 yaş üzerine sokak yasağı! Peki Sakarya?

Bursa'da, yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. 

Valilikten yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra alınması gereken önlemlerin ayrı ayrı belirlendiği duyuruldu.

Kentteki hasta ve temaslı kişi sayısı, ağır hasta, yatan hasta sayıları, 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorideki oranlarının düzenli takip edildiği bildirilen açıklamada, "İlimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00-16.00 saatlerinde sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine, bu saatler dışında kalan saatlerde sokağa çıkmalarının yasaklanmasına karar verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

Bu karar, "Vaka sayılarının hızlı bir şekilde yükseldiği Sakarya için de gündeme gelir mi" sorularını akıllara getirdi.

Sakarya İl Hıfzıssıhha Kurulu, yasaklarla ilgili henüz bir karar almadı ancak önümüzdeki günlerde yapılacak toplantıda bir değerlendirme yapılacağı öğrenildi
 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 11:10
banner3
YORUM EKLE