O ilde 65 yaş ve üzerine yasak geldi! Peki Sakarya?

O ilde 65 yaş ve üzerine yasak geldi! Peki Sakarya?

Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada, Vali Mehmet Makas başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun, il genelinde salgını önlemek amacıyla, başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere tedbirlere yeterince uyulmamasının hastalığın yayılım hızını artırması ve toplum sağlığını riske atması nedeniyle çeşitli kararlar aldığı belirtildi.

Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların 11.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkmalarının yasaklandığına yer verilen açıklamada, bu kişilerin pazar yerleri, alışveriş merkezleri, kulüp ve dernek binaları, lokaller girişlerine, cenaze törenleri, düğün ve nikah merasimlerine katılmalarına izin verilmeyeceği duyuruldu

Sakarya'ya gelir mi?


Vaka sayılarında artış görülen Sakarya'da da benzer yasakların gündeme gelebileceği konuşuluyor. Yeni kısıtlama kararlarının alındığı illerin başında gelen ve taşıyıcı sayısı kısa sürede 2 kat yükselen ilimizde 65 yaş üzeri ile çocuklar için sokak kısıtlaması kararını verme yetkisi Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın başkanlık ettiği İl Hıfzıssıhha Kurulu'nda bulunuyor. Bulaşı seviyesinin artması durumunda yeni kısıtlamalar gelebileceği dile getiriliyor. 

banner3
YORUM EKLE