Öğütlü açıkladı... Sakarya'da filyasyon yapılan kişi sayısı!

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya'da pandemi sürecinde toplam 43 bin 400 kişiye filyasyon yapıldığını söyledi

Öğütlü açıkladı... Sakarya'da filyasyon yapılan kişi sayısı!

Korona kaynaklı vefatlar?

Sayıları her gün takip etmek mücadeleye bir şey katmaz. Düştü demiyoruz 1 senelik daha süreç var önümüzde. 1 dakika bile tedbiri bırakmamız gerekir. 154 tane filyosyon ekibimiz var 3’şer kişilik. 43 bin 400 kişiye filyasyon yapıldı. Yoruldular… onları yormamaz için tedbirlerden uzaklaşmayalım.  

HES Kodu?

Kasımdan itibaren resmi kurumlardan HES kodlarını isteyeceğiz. Kurumlara girerken toplu taşımada kart 54lerin de entegre olmasıyla beraber kişi pozitifse kartında da bilgi olacak ve gerekli tedbirler alınacak. Herkesin programı indirmesini tavsiye ediyorum.

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Yenihaber’in İnstagram canlı yayında soruları yanıtladı. Koronavirüs sürecinde gelinen son durumu değerlendiren Öğütlü, pozitif vakaların yüzde 60’nın yakın temastan kaynaklandığını söyledi. Öğütlü, “Her gün gelen vakaları ‘sebebi nedir’ diyerek tek tek inceliyoruz. Vaka artışlarının yüzde 60 oranında temaslılardan kaynaklandığını görüyoruz. 1 kişi 4 kişiye bulaştırabiliyor. Bu süreçte daha dikkatli olmayız Aile içi temas başta olmak üzere kalabalık aile ortamları, dostlar arası geziler, oturmalar, misafirlikler belli bir disiplin altında yapılmalı, kalabalık olmamalı. Önümüzdeki mayıs ve hazirana kadar bunlara dikkat edeceğiz. Sonra inşallah normal yaşantımıza geçeceğiz” dedi.

Sakarya Yenihaber (@syenihaber)'in paylaştığı bir gönderi ()

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 13:58
banner3
YORUM EKLE