Öğütlü, Sakarya’daki son vaka sayılarını açıkladı!

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya Yenihaber’e yaptığı açıklamada ildeki vaka sayılarına dikkat çekti. Öğütlü, verdiği rakamların haricinde çok sayıda hastanın da evde tedavi gördüğünü ve takip altında olduklarına vurgu yaptı.

Öğütlü, Sakarya’daki son vaka sayılarını açıkladı!

sakaryayenihaber.com – Azim ÇELİK

Sakarya Yenihaber’e özel açıklamalarda bulunan Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, “Sakarya’da vaka sayıları, Türkiye’de olduğu gibi artış eğiliminde. Son günlerde günlük vaka sayılarımız da ülke bazındaki yükselişe bakıldığında kaçınılmaz olarak artmaya başladı” vurgusunda bulundu.

“Türkiye'de bazı illerdeki afaki artışları biliyoruz, Sakarya'da şu anda günlük vaka sayıları ise 60'larda dolaşıyor” diyen Öğütlü,  “Sakarya'da şu anda yoğun bakım sıkıntısı yok. Toyota'da 55 yatak var 110'a çıkacak, Yeni Kadın Doğum' ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 370 yatak var, eski Kadın Doğum pandemi hastanesi oldu 140 yatak var ve merkez SAÜEAH'ta 530 yatak mevcut” diye konuştu.

HASTA SAYISI 50 CİVARINDA

Buralardaki yoğun bakım servisleri, ilçelerdeki yoğun bakım sayılarının da artmasıyla şu anda sıkıntıyı büyük ölçüde giderdi. İlimizde şu anda hastanede tedavi gören korona hastası sayısı 50'lerde. Hastaneleri, durumu ağır olan hastalara imkan sunması için hep müsait durumda bırakıyoruz. Korona hastalarının büyük çoğunluğunun tedavisi evde sürüyor, onları da yakından takip ediyoruz. Tedbirlere uyulmazsa tabi ki hastanelerde de sorun yaşanabilir, bu bizim elimizde” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 00:34
banner3
YORUM EKLE