Öğütlü: "Tedbirlerin güzel yansımalarını görüyoruz"

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Öğütlü, koronavirüs salgınında alınan yeni tedbirlerin güzel yansımalarının olduğunu söyledi. 

Öğütlü: "Tedbirlerin güzel yansımalarını görüyoruz"

Memur-Sen konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü'yü makamında ziyaret etti. 
Ziyarette, Sakarya'daki sağlık çalışanlarının sorun ve talepleri konuşuldu. 
İkilinin görüşmesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınındaki son durum da ele alındı. 

Ziyaretle ilgili bilgilendirme Sağlık-Sen Sakarya şubesi tarafından yapıldı. 

Şube Başkanı Sönmez, ziyaretle ilgili değerlendirmesinde; "İlimizde görevli sağlık çalışanlarımız kovitle mücadelede canları pahasına mücadele ediyorlar. Ülke genelinde mesai saati uygulaması dışında kalan sağlık çalışanlarımıza Sağlık Sen olarak fazla mesai olarak ödenmesi için Sağlık Bakanlığına başvuruda bulunduk. Salgınla mücadelede kapatılan kreşler çocuklarını kreşe bırakarak görev yapan sağlık çalışanlarımızı zor durumda bırakmıştır. Genel Başkanımız Semih Durmuş’un AÇSH Bakanı ile yaptığı görüşmede bakanlığa bağlı faaliyet gösteren 0-6 yaş Özel kreşler ve gündüz bakımevleri açık olacaktır. Değerli Müdürüm bu zor süreçte sağlık çalışanlarımızın morallerini bozan ve ilimizi de karalayan  şiddet olayları devam ediyor. Şiddetin son bulması için tüm kurumları göreve davet ediyoruz.
     Sağlık çalışanlarımızın dertleri ile dertlendiğinizi yakinen biliyoruz. Tüm sağlık çalışanlarımıza Rabbim kovitle mücadelede güç kuvvet versin" dedi. 

TEDBİRLERİN GÜZEL YANSIMALARINI GÖRÜYORUZ
İl Sağlık Müdürü Öğütlü ise ziyaretten dolayı teşekkür ederken; "Salgınla mücadele eden değerli mesai arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum.Çok yoğun günlerden geçiyoruz. Bütün mesai arkadaşlarım canını dişine takarak görevlerini yapıyor. Mesai mufhumu gözetmeksizin çalışıyorlar. Alınan ek tedbirlerin güzel yansımalarını görüyoruz. Bütün halkımızdan ricamız; bu taşın altına elini sadece sağlık çalışanlarımız değil top yekün taşın altına elimizi koymamız gerekiyor ve alınan tedbirlere harfiyen uymamız gerekiyor. 

250 HEMŞİRE GÖREVE BAŞLIYOR
   İlimize yeni ataması yapılan 358 arkadaşımız var. 250 hemşire  yakında göreve başlıyor. Hayırlı olsun.
Tüm halkımızdan rica ediyoruz; salgınla mücadele son bulana kadar maske-mesafe-temizlik kuralına riayet etsinler" ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 17:49
banner3
YORUM EKLE